Zaplecze punktu kontaktowego biznes.gov.pl

Zaplecze punktu kontaktowego biznes.gov.pl umożliwia urzędom (pracownikom instytucji administracji publicznej) zarządzanie informacjami opublikowanymi na portalu www.biznes.gov.pl

Rejestracja i logowanie

Rejestracji nowego użytkownika do Zaplecza należy dokonać na stronie www.biznes.gov.pl wybierając opcję „Rejestracja", która jest widoczna w prawym górnym rogu strony portalu biznes.gov.pl. Zarejestrowani użytkownicy natomiast wybierają opcję „Zaloguj". Logowanie jest również możliwe bezpośrednio poprzez zaplecze.biznes.gov.pl.

W celu zakończenia procesu rejestracji, należy wypełnić pola w wyświetlonym na stronie formularzu (m.in. nazwa i typ instytucji, nazwa wydziału wraz ze stanowiskiem) i potwierdzić rejestrację konta (zgodnie z instrukcjami zawartymi na stronie). Następnie na podany podczas rejestracji przez użytkownika adres e-mail system wysyła wiadomość wraz z linkiem aktywacyjnym (należy kliknąć w link aby zakończyć proces rejestracji). Po aktywacji konta, system prosi użytkownika o nadanie hasła dostępu do konta.

W celu uzyskania pełnej funkcjonalności konta w systemie, użytkownik jest zobowiązany do wygenerowania Dokumentu Potwierdzenia Uprawnień (po uzyskaniu podpisu przełożonego, dokument należy zeskanować i załączyć do konta). Po zakończonym procesie weryfikacji uprawnień, użytkownik konta otrzymuje uprawnienia do Portalu odpowiednie do wykonywanej funkcji. Wszelkie informacje o rozszerzeniu uprawnień są wysyłane droga elektroniczną przez Administratora biznes.gov.pl.
 

Czynności, jakie można wykonać przez Zaplecze punktu kontaktowego biznes.gov.pl?

Użytkownik ma możliwość aktualizacji danych instytucji (weryfikacja i wprowadzanie danych instytucji) oraz zarządzanie opisami procedur (tworzenie/weryfikowanie i potwierdzanie aktualności opisu procedury).

Zaplecze umożliwia dostęp do danych i zarządzanie nimi w dogodnym dla użytkownika momencie.

 

Przejdź do Zaplecza punktu kontaktowego biznes.gov.pl

Share Print