Najnowsze publikacje

Zobacz, co nowego znajdziesz na portalu biznes.gov.pl

Artykuły

Od stycznia 2018 roku wybrane banki umożliwiają rejestrację działalności przez bankowość elektroniczną.

Od początku 2018 roku sprzedawcy powinni pobierać tzw. opłatę recyklingową za torebki foliowe. Dowiedz się więcej.

Zobacz, co zmienia się w przepisach od 2018 roku

Zapłaciłeś więcej podatku niż wynikało to z Twoich obowiązków i zastanawiasz się co możesz zrobić z nadpłatą? Możliwych jest kilka scenariuszy.

Od 1 stycznia 2018 r. prowadzenie elektronicznej ewidencji VAT (rejestr sprzedaży VAT i rejestr zakupów VAT) i przesyłanie jej jako Jednolitego Pliku Kontrolnego dla potrzeb VAT (JPK_VAT) obejmie wszystkich przedsiębiorców.

Od 1 stycznia 2018 r. wszystkie składki ZUS będziesz wpłacał na jeden rachunek. Zobacz więcej informacji na temat zmian.

W ramach przygotowanego przez Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii pakietu 100 zmian dla firm, od początku 2017 roku wprowadzanych jest wiele ułatwień dla przedsiębiorców. Sprawdź, co się zmieniło.

 

Poradniki

Dowiedz się, jakie warunki trzeba spełnić do prowadzenia firmy w zakresie pomocy drogowej

Chcesz założyć własną myjnie samochodową? Sprawdź, jak to zrobić

Zobacz, jak zarejestrować i prowadzić agencję opiekunek dziecięcych.

Dowiedz się, jakie masz obowiązki przy przewożeniu tzw. towarów wrażliwych.

 

Zobacz pozostałe poradniki przedsiębiorcy na biznes.gov.pl

Opisy usług

Masz drona i chcesz wykorzystywać go w swojej pracy np. podczas filmowania uroczystości weselnych lub wykonywania sesji zdjęciowych? Potrzebne ci będzie świadectwo kwalifikacji operatora drona. Dowiedz się jak i gdzie je uzyskać.

Czy twój towar ma szczególne właściwości, czyli np. będzie użyty w montażu przemysłowym? Pamiętaj, że tego rodzaju towary mogą zostać dopuszczone do obrotu bez cła lub z obniżoną stawką celną - jeśli zostaną zgłoszone do procedury końcowego przeznaczenia (end-use). Zobacz, jak możesz to zrobić.

Jesteś przedsiębiorcą i chcesz odbierać w swojej firmie towary objęte tranzytem TIR, bez konieczności przedstawiania ich w oddziale celnym (urzędzie celnym przeznaczenia)? Taką możliwość daje ci status upoważnionego odbiorcy TIR.

Potrzebujesz zaświadczenia o niekaralności z Krajowego Rejestru Karnego (KRK)? Złóż wniosek za pośrednictwem biznes.gov.pl

Założyłeś właśnie spółkę cywilną i chcesz ją zarejestrować? Musisz uzyskać dla niej NIP i numer REGON. Sprawdź, jak uzyskać NIP dla twojej spółki.

Prowadzisz działalność w zakresie magazynowania, przeładunku, przesyłania lub dystrybucji paliw ciekłych? Inne podmioty zlecają ci usługi w tym zakresie? Jeśli tak, to musisz co miesiąc złożyć sprawozdanie o tych podmiotach. Dowiedz się komu i kiedy składasz sprawozdanie.

Chcesz samodzielnie zgłaszać towary do tranzytu unijnego, nie przedstawiając ich w urzędzie celno-skarbowym? Musisz uzyskać status upoważnionego nadawcy. Dowiedz się, jak to zrobić.

 

Zobacz pozostałe opisy usług na biznes.gov.pl

Share Print