Najnowsze publikacje

Zobacz, co nowego znajdziesz na portalu biznes.gov.pl

Artykuły

Chcesz założyć bloga, chcesz na nim zarabiać i zastanawiasz się, czy rejestrować działalność? Mamy dla Ciebie kilka wskazówek.

Dowiedz się, jakie są zasady rozliczania podatków za pracowników

Od początku 2017 roku obniżono limit transakcji między przedsiębiorcami, jaka może być opłacona gotówką. W artykule  przedstawiamy wyjaśnienia, które pomogą w określeniu kto, z kim i w jakich okolicznościach może rozliczać się gotówką, a kiedy płatność powinna być dokonana w formie bezgotówkowej.

Zobacz, jak uwzględniać składki na ubezpieczenia przy obliczaniu wysokości podatku.

Dowiedz się, jakie rodzaje sprawozdań przygotowują przedsiębiorcy w ramach gospodarki odpadami.

Planujesz założenie firmy? Od stycznia 2017 r. możesz zarejestrować firmę w CEIDG przez telefon, dzwoniąc pod numer 801 055 088.

Od 2017 r. wchodzi w życie wiele ułatwień dla biznesu. Dotyczą one m.in podniesienia progu przychodów uprawniających do korzystania z uproszczonej księgowości i dających możliwość rozliczania się w formie ryczałtu.

Poradniki

Dowiedz się, jak otworzyć i prowadzić salon fryzjerski dla psów, czyli tzw. usługi groomerskie.

Zobacz pozostałe poradniki przedsiębiorcy na biznes.gov.pl

Opisy usług

Od marca 2017 roku zmieniły się zasady wydawania interpretacji podatkowych. Dowiedz się więcej i złóż wniosek o interpretację.

Chcesz odzyskać dług? W pierwszym etapie złóż do komornika wniosek egzekucyjny. Dowiedz się, jak to zrobić.

Zakończyłeś budowę obiektu budowlanego? Twój projekt budowlany uzgadniałeś z rzeczoznawcą do spraw przeciwpożarowych? Sprawdź kiedy musisz zawiadomić Państwową Straż Pożarną o zakończeniu budowy. Przeczytaj opis usługi i dowiedz się jak to zrobić.

Dowiedz się, jak uzyskać zmianę zezwolenia na prowadzenie apteki lub punktu aptecznego.

Chcesz wybudować pomost albo inne urządzenie wodne? A może planujesz inwestycję, która wiąże się z korzystaniem z wód lub może mieć wpływ na stan wód? Złóż wniosek o wydanie pozwolenia wodnoprawnego.

 

Zobacz pozostałe opisy usług na biznes.gov.pl

Share Print