Najnowsze publikacje

Zobacz, co nowego znajdziesz na portalu biznes.gov.pl

Artykuły

Dowiedz się, jakie zmiany w przepisach od 1 czerwca 2017 roku ułatwią dochodzenie wierzytelności.

Od 1 czerwca 2017 roku zmieniają się przepisy Kodeksu postępowania administracyjnego. Ich celem jest ułatwienie i skrócenie procedury administracyjnej.

Jeśli zakładasz firmę i chcesz zgłosić siebie lub członków rodziny do ubezpieczeń w ZUS, teraz możesz zrobić to za pośrednictwem CEIDG.

Jeśli zniknęły przyczyny, z powodu których zawiesiłeś firmę i chcesz wznowić jej działalność, wystarczy, że wykonasz kilka kroków.

Jeśli prowadzisz firmę, przedatna dla Ciebie będzie znajomość zasad ustalania, kiedy powstaje przychód z działalności.

Dowiedz się, jak dokonywać amortyzacji.

Dowiedz się, jakie są zasady rozliczania podatków za pracowników.

Poradniki

Dowiedz się więcej na temat sprzedaży eksportowej.

Sprowadzasz towary spoza UE? Dowiedz się, jak importować.

 

Zobacz pozostałe poradniki przedsiębiorcy na biznes.gov.pl

Opisy usług

Kasa fiskalna pomoże ci rejestrować sprzedaż i kwoty podatku VAT oraz rozliczyć się z urzędem skarbowym. Sprawdź, jak ją zarejestrować.

Chcesz lub musisz zainstalować kilka kas fiskalnych? Zawiadom o tym urząd skarbowy. Dowiedz się, jak złożyć zawiadomienie.

Kupujesz kasę fiskalną do swojej firmy? Chcesz odzyskać część pieniędzy, które wydasz na jej zakup? Dowiedz się, jak otrzymać zwrot pieniędzy.

Prowadzisz autoryzowany serwis kas i instalujesz kasy fiskalne u przedsiębiorców? Masz obowiązek zgłosić każdą kasę rejestrującą do urzędu skarbowego. Sprawdź, jak to zrobić.

Zapełniłeś pamięć kasy fiskalnej? Kasa uległa awarii? A może odzyskałeś skradzioną kasę? Sprawdź, jak zlecić wykonanie odczytu pamięci takiej kasy.

Jeśli uzyskałeś wpis do rejestru podmiotów przywożących paliwa ciekłe lub twoje przedsiębiorstwo uzyskało koncesje w zakresie paliw ciekłych przed 7 czerwca 2017 r. to informację o eksploatowanej lub trwale wyłączonej z eksploatacji infrastrukturze złóż do 7 lipca 2017 r. 

 

Zobacz pozostałe opisy usług na biznes.gov.pl

Share Print