Wstępne zapotrzebowanie na banderole podatkowe

Potrzebujesz banderole na wyroby, które produkujesz lub sprowadzasz do Polski? Chcesz mieć gwarancję, że banderole zostaną dla ciebie wyprodukowane w odpowiedniej ilości? Zamów banderole w Ministerstwie Finansów. Poniżej dowiesz się jak to zrobić.

Jak załatwić sprawę

Usługa ePUAP

Sprawę możesz też załatwić:
  • w urzędzie;
  • listownie.

Co powinieneś wiedzieć i kto może skorzystać z usługi

Jeśli jesteś producentem wódki, wina, papierosów, tytoniu do palenia lub suszu tytoniowego, albo sprowadzasz te towary z zagranicy, to musisz naklejać na ich opakowania banderole.

Żeby kupić te banderole musisz je wcześniej zamówić w Ministerstwie Finansów.

Jeśli w ogóle nie zamówisz banderol, to możesz ich nie otrzymać, ponieważ urząd skarbowy może nie mieć ich zapasu.

Kiedy powinieneś załatwić sprawę

Do 30 października roku poprzedzającego rok, w którym będziesz kupować banderole. Zamówienie możesz złożyć także później, np. gdy rozpoczniesz produkcję w trakcie roku.

Gdzie załatwisz sprawę

Ministerstwo Finansów
Świętokrzyska 12, 00-916 Warszawa

Co zrobić krok po kroku

1. Zamów banderole podatkowe

Zamów banderole, których będziesz potrzebować w przyszłym roku. Zamówienie złóż na formularzu "Wstępne zapotrzebowanie na banderole podatkowe". Wzór formularza znajdziesz poniżej – możesz go wydrukować i zanieść lub wysłać do Ministerstwa Finansów. Jeśli masz profil zaufany lub podpis kwalifikowany to możesz wysłać zamówienie elektronicznie.

Na podstawie twojego zapotrzebowania, Ministerstwo Finansów zleci wyprodukowanie banderol Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych (PWPW).

Dokumenty

Termin

Do 30 października roku poprzedzającego rok, w którym będziesz kupować banderole. Zamówienie możesz złożyć także później, np. gdy rozpoczniesz produkcję w trakcie roku.

Ile zapłacisz

Usługa jest bezpłatna

Co przygotować na start

  1. Wstępne zapotrzebowanie na banderole podatkowe

Ile będziesz czekać

Twoja sprawa będzie załatwiona od razu.

Warto wiedzieć

Co w przypadku, gdy zostaną ci banderole lub ci ich zabraknie

Jeśli w trakcie roku będziesz potrzebować mniej lub więcej banderol niż zamówiłeś (np. gdy zmniejszysz lub zwiększysz produkcję alkoholu lub papierosów), to złóż do Ministerstwa Finansów zmianę zapotrzebowania lub wniosek o cofnięcie zapotrzebowania. Do zmiany lub cofnięcia użyj tego samego formularza co przy składaniu pierwszego zamówienia.

  • Dla wina i wyrobów spirytusowych zapotrzebowanie na banderole możesz zmienić w dowolnym momencie roku, którego dotyczy wstępne zapotrzebowanie.
  • Dla wyrobów tytoniowych zapotrzebowanie na banderole możesz zmienić do 31 sierpnia, w którym kupujesz banderole. Od 1 do 30 września, możesz zmienić maksymalnie 5% banderol ostatnio zamówionych. Po 30 września, w którym nabywasz banderole nie możesz już zmienić wstępnego zapotrzebowania. Jeżeli nie odbierzesz zamówionych banderol na wyroby tytoniowe do końca danego roku, to pokryjesz koszty wytworzenia tych banderol.

Powiązane usługi i informacje

Polska Klasyfikacja Działalności (PKD)

  • 12.00.Z PRODUKCJA WYROBÓW TYTONIOWYCH
  • 11.02.Z Produkcja win gronowych
  • 46.34.A Sprzedaż hurtowa napojów alkoholowych
  • 46.35.Z Sprzedaż hurtowa wyrobów tytoniowych
  • 11.01.Z Destylowanie, rektyfikowanie i mieszanie alkoholi

Czy ta strona była przydatna?

Twoja opinia przyczyni się do polepszenia tej strony.