• Pozwolenie na użytkowanie

  Jesteś inwestorem i zakończyłeś budowę obiektu budowlanego? Chcesz rozpocząć jego użytkowanie? Zanim to zrobisz przeczytaj opis usługi i dowiedz się, czy musisz uzyskać pozwolenie na użytkowanie oraz jak to zrobić.

 • Decyzja o warunkach zabudowy

  Chcesz wybudować obiekt budowlany lub wykonać inne roboty budowlane? Dla nieruchomości, na której chcesz postawić budynek, nie obowiązuje miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego? Twoja inwestycja może wymagać decyzji o warunkach zabudowy. Przeczytaj opis usługi i dowiedz się jak ją otrzymać.

  Usługa online
 • Pozwolenie na budowę

  Planujesz realizację inwestycji budowlanej, np. budynku mieszkalnego wielorodzinnego, budynku biurowego lub budynku przemysłowego? Realizacja takiej inwestycji może wymagać pozwolenia na budowę. Przeczytaj opis usługi i dowiedz się jak je uzyskać.

 • Zawiadom właściwego inspektora pracy o zamiarze rozpoczęcia robót budowlanych

  Jesteś inwestorem i planujesz budowę lub rozbiórkę, która potrwa dłużej niż 30 dni roboczych i jednocześnie chcesz zatrudnić do tej budowy co najmniej 20 osób? A może planowany zakres robót przekracza 500 osobodni? Jeśli tak, to zawiadom właściwego inspektora pracy o zamiarze rozpoczęcia robót budowlanych.

  Usługa online
 • Zawiadom o zamierzonym terminie rozpoczęcia robót budowlanych

  Chcesz rozpocząć budowę lub inne roboty budowlane? Masz już pozwolenie na budowę, albo zgłosiłeś budowę domu jednorodzinnego i nie dostałeś sprzeciwu? Przed rozpoczęciem robót budowlanych zawiadom nadzór budowlany o tym kiedy planujesz rozpocząć prace budowlane. Przeczytaj opis usługi i dowiedz się, kiedy i jak złożyć zawiadomienie.

 • Zawiadom o zakończeniu budowy

  Zakończyłeś budowę, np. domu jednorodzinnego albo innego obiektu budowlanego, który zbudowałeś na podstawie pozwolenia na budowę albo zgłoszenia budowy z projektem budowlanym? Chcesz rozpocząć jego użytkowanie? Nie zawsze musisz uzyskać pozwolenie na użytkowanie. Czasami wystarczy, abyś zawiadomił nadzór budowlany o zakończeniu budowy. Przeczytaj opis usługi i dowiedz się, kiedy i jak to zrobić.

 • Zawiadom Państwową Straż Pożarną o zakończeniu budowy

  Zakończyłeś budowę obiektu budowlanego? Twój projekt budowlany uzgadniałeś z rzeczoznawcą do spraw przeciwpożarowych? Sprawdź kiedy musisz zawiadomić Państwową Straż Pożarną o zakończeniu budowy. Przeczytaj opis usługi i dowiedz się jak to zrobić.

  Usługa online
 • Zawiadom Państwową Inspekcję Sanitarną o zakończeniu budowy

  Zakończyłeś budowę obiektu budowlanego? Sprawdź kiedy musisz zawiadomić Państwową Inspekcję Sanitarną o zakończeniu budowy. Przeczytaj opis usługi i dowiedz się jak to zrobić.

  Usługa online
 • Informacja o zakończeniu świadczenia usług hotelarskich w innym obiekcie

  Wynajmujesz miejsca noclegowe w ośrodku wczasowym lub szkoleniowo-wypoczynkowym? A może udostępniasz pokoje gościnne w gospodarstwie agroturystycznym lub miejsca pod namioty? Jeśli chcesz zakończyć świadczenie tych usług, musisz ten fakt zgłosić w gminie. Poniżej dowiesz się jak to zrobić.

  Usługa online
 • Informacja przedsiębiorcy o zakończeniu świadczenia usług hotelarskich w obiekcie hotelarskim

  Jeśli nie chcesz już świadczyć usług hotelarskich w obiekcie hotelarskim poinformuj o tym marszałka województwa właściwego ze względu na miejsce położenia obiektu hotelarskiego. O tym jak to zrobić dowiesz się poniżej.

  Usługa online
 • Wniosek o zaszeregowanie obiektu hotelarskiego

  Chcesz prowadzić hotel, motel, pensjonat, kemping, dom wypoczynkowy, schronisko lub schronisko młodzieżowe? Te obiekty hotelarskie wymagają uzyskania decyzji o zaszeregowaniu obiektu hotelarskiego do odpowiedniego rodzaju i kategorii. Jak uzyskać zaszeregowanie obiektu dowiesz się poniżej.

  Usługa online
 • Wniosek o zaszeregowanie obiektu hotelarskiego do rodzaju pole biwakowe

  Chcesz prowadzić pole biwakowe? Jest to obiekt hotelarski, który wymaga uzyskania decyzji o jego zaszeregowaniu do rodzaju pole biwakowe. Jak uzyskać zaszeregowanie pola biwakowego dowiesz się poniżej.

  Usługa online
 • Wniosek o zmianę zaszeregowania obiektu hotelarskiego

  Prowadzisz hotel, motel, pensjonat, kemping, dom wypoczynkowy, schronisko lub schronisko młodzieżowe? Zmienił się standard twojego obiektu (np. po przebudowie lub doposażeniu)? Złóż wniosek o zmianę zaszeregowania (rodzaju lub kategorii) twojego obiektu hotelarskiego. Jak zmienić zaszeregowanie obiektu dowiesz się poniżej.

  Usługa online
 • Przyrzeczenie (promesa) zaszeregowania obiektu hotelarskiego do odpowiedniego rodzaju i kategorii

  Zamierzasz zbudować hotel, motel, pensjonat, kemping, dom wypoczynkowy, schronisko lub schronisko młodzieżowe? Przebudowujesz obiekt, aby świadczyć usługi hotelarskie? Możesz złożyć wniosek (już na etapie budowy lub przebudowy) i uzyskać przyrzeczenie (promesę) zaszeregowania obiektu hotelarskiego do odpowiedniego rodzaju i kategorii. Sprawdź poniżej jak uzyskać promesę.

  Usługa online
 • Wniosek o potwierdzenie zaszeregowania obiektu hotelarskiego

  Jesteś nowym właścicielem obiektu hotelarskiego (hotel, motel, pensjonat, kemping, dom wypoczynkowy, schronisko lub schronisko młodzieżowe), który posiada już zaszeregowanie? Jeśli rozpoczynasz świadczenie usług w tym obiekcie, musisz uzyskać potwierdzenie zaszeregowania obiektu hotelarskiego do odpowiedniego rodzaju i kategorii. Poniżej dowiesz się jak uzyskać takie potwierdzenie.

  Usługa online
 • Zgłoszenie do ewidencji innych obiektów, w których są świadczone usługi hotelarskie

  Interesuje cię turystyka wiejska? Jesteś przedsiębiorcą lub rolnikiem i planujesz świadczyć usługi hotelarskie lub chcesz prowadzić gospodarstwo agroturystyczne? Zgłoś swój obiekt do prowadzonej w gminie ewidencji innych obiektów, w których są świadczone usługi hotelarskie. Poniżej dowiesz się jak to zrobić.

  Usługa online