• Dozór techniczny

  Informacje dotyczące zgłoszenia urządzeń w firmie do dozoru technicznego

 • Zezwolenie na eksploatację urządzenia podlegającego dozorowi technicznemu

  Masz fabrykę lub zakład, w którym chcesz wykorzystywać kotły parowe, wózki widłowe lub żurawie? Musisz najpierw wystąpić o zezwolenie na ich eksploatację. O tym jak to załatwić, przeczytasz poniżej.

 • Uprawnienia do wytwarzania, naprawy i modernizacji urządzeń technicznych

  Jesteś przedsiębiorcą i chcesz uzyskać uprawnienia do wytwarzania, napraw i/lub modernizacji urządzeń technicznych oraz materiałów i elementów? Musisz najpierw złożyć wniosek do Urzędu Dozoru Technicznego. Poniżej dowiesz się, jak to zrobić.

  Usługa online
 • Certyfikat dla przedsiębiorców zajmujących się urządzeniami chłodniczymi oraz klimatyzacjami (SZWO i F-gazy)

  Masz działalność, która dotyczy SZWO i F-gazów? Chcesz zajmować się stacjonarnymi urządzeniami chłodniczymi, klimatyzacyjnymi i pompami ciepła? Chcesz wykonywać takie usługi dla klientów? W takim razie uzyskaj certyfikat dla przedsiębiorców. Dokument potwierdza twoje uprawnienia do instalacji, konserwacji lub serwisowania urządzeń. Możesz je też naprawiać lub usuwać. Uzyskaj certyfikat, jeśli oferujesz usługi nie na własne potrzeby. Sprawdź poniżej, jak możesz to zrobić.

  Usługa online
 • Personel (SZWO i F-gazy) – rozszerzenie certyfikatu

  Masz już certyfikat dla personelu i chcesz poszerzyć zakres uprawnień? Chcesz np. naprawiać lub usuwać klimatyzację w budynkach? W takim razie złóż wniosek o wymianę dokumentu. Dostaniesz nowy certyfikat dla stacjonarnych urządzeń chłodniczych, klimatyzacyjnych i pomp ciepła. Sprawdź poniżej, jak możesz to zrobić.

  Usługa online
 • Rozszerzenie certyfikatu dla przedsiębiorców (SZWO i F-gazy)

  Masz już certyfikat dla przedsiębiorców i chcesz poszerzyć zakres uprawnień? Chcesz np. dodatkowo oferować usługi naprawy lub usuwania klimatyzacji w budynkach? W takim razie złóż wniosek o wymianę certyfikatu. Dostaniesz nowy certyfikat dla stacjonarnych urządzeń chłodniczych, klimatyzacyjnych i pomp ciepła. Sprawdź poniżej, jak to zrobić.

  Usługa online
 • Personel (SZWO i F-gazy) – uzyskanie certyfikatu

  Chcesz instalować np. klimatyzację w budynkach? W takim razie koniecznie uzyskaj certyfikat dla urządzeń klimatyzacyjnych, chłodniczych i pomp ciepła. Dokument potwierdza twoje przygotowanie do zawodu. Jest on obowiązkowy w krajach Unii Europejskiej, które wspólnie chcą chronić środowisko. Dokument jest dowodem na to, że wiesz jak obchodzić się m.in. z urządzeniami, które zawierają gazy szkodliwe dla atmosfery. Pamiętaj, że zanim uzyskasz certyfikat dla personelu, najpierw zdaj egzamin potwierdzający twoje umiejętności. Sprawdź poniżej, jak możesz to zrobić.

  Usługa online
 • Uprawnienia serwisanta klimatyzacji samochodowej

  Chcesz zajmować się odzyskiem czynnika chłodniczego w pojazdach osobowych oraz dostawczych? W takim razie, zanim zaczniesz pracę, koniecznie postaraj się o zaświadczenie o odbytym szkoleniu. Dokument potwierdzi twoje przygotowanie do pracy w zawodzie. Sprawdź poniżej, jak możesz to zrobić.

 • Operator, konserwator urządzeń technicznych – uzyskanie uprawnień

  Chcesz zajmować się obsługą i konserwacją urządzeń technicznych? Musisz najpierw uzyskać zaświadczenie kwalifikacyjne potwierdzające umiejętność praktycznego wykonywania tych czynności. O tym gdzie i jak je zdobyć dowiesz się poniżej.

  Usługa online