• Zatrudnianie cudzoziemców – poradnik

  Z tego poradnika dowiesz się jak zatrudnić cudzoziemców - jakie procedury administracyjne musisz wykonać, jakie są etapy realizacji oraz które urzędy musisz odwiedzić, aby spełnić wymagania dotyczące zatrudniania cudzoziemców.

 • Przedłużenie zezwolenia na pracę sezonową

  Zatrudniasz cudzoziemca któremu kończy się zezwolenie na pracę sezonową i chcesz by nadal dla ciebie pracował? Musisz wystąpić dla niego o przedłużenie zezwolenia na pracę sezonową. Szczegóły poniżej.

  Usługa online
 • Oświadczenie o powierzeniu wykonywania pracy cudzoziemcowi

  Zamierzasz zatrudnić cudzoziemca? Poniżej dowiesz się, w jakich przypadkach będziesz mógł to zrobić bez zezwolenia.

  Usługa online
 • Przedłużenie zezwolenia na pracę dla cudzoziemca

  Masz firmę w Polsce i zatrudniasz cudzoziemca, któremu kończy się pozwolenie na pracę? Chcesz by dalej dla ciebie pracował? Wystąp o przedłużenie zezwolenia na pracę. O tym jak i gdzie to załatwić dowiesz się poniżej.

  Usługa online
 • Zezwolenie typu A lub typu B na wykonywanie przez cudzoziemca pracy na terytorium Polski

  Jesteś przedsiębiorcą, masz firmę w Polsce i chcesz zatrudnić cudzoziemca? Musisz najpierw uzyskać zezwolenie typu A na wykonywanie przez niego pracy w Polsce. Jeśli cudzoziemiec jest członkiem zarządu w twojej spółce – musisz uzyskać pozwolenie typu B. Poniżej przeczytasz czym różnią się te zezwolenia oraz jak je uzyskać.

  Usługa online
 • Zezwolenie na pracę sezonową

  Chcesz zatrudnić cudzoziemca do pracy w rolnictwie, ogrodnictwie lub turystyce? Dla takiego pracownika możesz uzyskać zezwolenie na pracę sezonową. Poniżej dowiesz się, jak je uzyskać.

  Usługa online
 • Zezwolenie na pobyt czasowy w celu wykonywania pracy w zawodzie wymagającym wysokich kwalifikacji

  Posiadasz wysokie kwalifikacje zawodowe i chciałbyś uzyskać zezwolenie na wykonywanie pracy w Polsce? Poniżej dowiesz się jak uzyskać takie zezwolenie.

 • Zatrudnianie pracowników – poradnik

  Z tego poradnika dowiesz się, jak zatrudniać pracowników i jakie masz obowiązki jako pracodawca.

 • Zawiadom właściwego inspektora pracy o zamiarze rozpoczęcia robót budowlanych

  Jesteś inwestorem i planujesz budowę lub rozbiórkę, która potrwa dłużej niż 30 dni roboczych i jednocześnie chcesz zatrudnić do tej budowy co najmniej 20 osób? A może planowany zakres robót przekracza 500 osobodni? Jeśli tak, to zawiadom właściwego inspektora pracy o zamiarze rozpoczęcia robót budowlanych.

  Usługa online
 • Zgłoszenie wypadku przy pracy

  Zawiadomienie właściwego okręgowego inspektora pracy przez pracodawcę o śmiertelnym, ciężkim lub zbiorowym wypadku przy pracy oraz o każdym innym wypadku, który wywołał wymienione skutki, mającym związek z pracą, jeżeli może być uznany za wypadek przy pracy.

  Usługa online
 • Uzyskanie informacji starosty o lokalnym rynku pracy

  Chcesz zatrudnić cudzoziemca? Musisz sprawdzić, czy twoim pracownikiem mógłby zostać ktoś z grona bezrobotnych zarejestrowanych w powiatowym urzędzie pracy. Mają oni pierwszeństwo przed cudzoziemcami. O tym, jak zatrudnić cudzoziemca, dowiesz się poniżej.

  Usługa online
 • Ewidencje w firmie – jak prowadzić – poradnik

  Tutaj dowiesz się jakie ewidencje i księgi należy założyć w firmie i w jaki sposób je prowadzić. - jakie procedury administracyjne trzeba wykonać aby je zatwierdzić.

 • Co powinieneś wiedzieć, zanim zatrudnisz pracownika

  Rodzaje umów z pracownikiem, dofinansowanie zatrudnienia bezrobotnych, inne sprawy związane z nowymi pracownikami w firmie

 • Podpisałem umowę z pracownikiem i co dalej?

  Zgłoszenie nowego pracownika do ZUS, badania lekarskie, szkolenie BHP, dokumentacja pracownicza, inne obowiązki przedsiębiorcy po zatrudnieniu pracownika

 • Prawa pracowników

  Prawa pracownicze dotyczące m.in. wynagrodzenia, czasu pracy, ochrony stosunku pracy, urlopu