• Spółka cywilna – podstawowe informacje

  Cechy spółki cywilnej, kto ponosi odpowiedzialność za zobowiązania firmy, jak wyglądają sprawy księgowe i podatkowe

 • Uzyskaj numer REGON dla spółki cywilnej

  Zakładasz właśnie spółkę cywilną i chcesz ją zarejestrować? Aby to zrobić musisz uzyskać dla niej numery NIP i REGON. Poniżej dowiesz się jak uzyskać numer identyfikacyjny REGON dla twojej spółki.

  Usługa online
 • Uzyskanie NIP dla spółki cywilnej

  Założyłeś właśnie spółkę cywilną i chcesz ją zarejestrować? Aby to zrobić musisz uzyskać dla niej NIP i numer REGON. Poniżej dowiesz się jak uzyskać NIP dla twojej spółki.

  Usługa online
 • Wpis do Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej

  Jeśli chcesz rozpocząć jednoosobową działalność gospodarczą lub świadczyć usługi w formie samozatrudnienia, złóż wniosek o wpis do Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej (CEIDG).

  Usługa online
 • Co powinieneś wiedzieć, zanim zarejestrujesz firmę w urzędzie

  Jak założyć firmę: forma opodatkowania, rodzaj działalności, nazwa firmy, kod PKD, inne informacje przydatne przy rejestracji działalności

 • Gdzie zarejestrować firmę i co zrobić po rejestracji

  Rejestracja działalności, zgłoszenie do ZUS, rejestracja VAT, uzyskanie koncesji/zezwoleń, inne obowiązki po rozpoczęciu działalności

 • Zmień dane firmy w Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej

  Prowadzisz jednoosobową działalność gospodarczą i zmieniły się twoje dane? Pamiętaj o aktualizacji wpisu w Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej (CEIDG), czyli w rejestrze, w którym zarejestrowana jest twoja firma.

  Usługa online
 • Zarejestruj się jako podatnik VAT

  Przekroczyłeś limit wartości sprzedaży 200 tys. zł? Twoi kontrahenci chcą, żeby wystawić im fakturę VAT? Chcesz odzyskiwać zapłacony VAT od zakupionych towarów i usług? Sprawdź kiedy musisz, a kiedy możesz zarejestrować się jako podatnik VAT.

  Usługa online
 • Oświadczenie o wyborze opodatkowania w formie ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych

  Rejestrujesz firmę w CEIDG i nie wiesz jaką formę opodatkowania wybrać? Właśnie zakładasz spółkę cywilną osób fizycznych lub spółkę jawną osób fizycznych i zastanawiasz się nad ryczałtem? A może już prowadzisz działalność i chcesz lub musisz zmienić formę opodatkowania i rozważasz opodatkowanie w formie ryczałtu? Poniżej dowiesz się kto i na jakich zasadach może wybrać opodatkowanie ryczałtem oraz jak złożyć oświadczenie o wyborze tej formy opodatkowania.

  Usługa online
 • Wniosek o zastosowanie opodatkowania w formie karty podatkowej (PIT-16)

  Rejestrujesz firmę w CEIDG i nie wiesz jaką formę opodatkowania wybrać? Właśnie zakładasz spółkę cywilną osób fizycznych i zastanawiasz się nad kartą podatkową? A może już prowadzisz działalność i chcesz zmienić formę opodatkowania na kartę podatkową? Poniżej dowiesz się kto i na jakich zasadach może wybrać opodatkowanie w formie karty podatkowej.

  Usługa online
 • Zaktualizuj dane spółki cywilnej w rejestrze REGON

  Masz już numer REGON dla twojej spółki cywilnej, ale chcesz zmienić informacje o niej? Sprawdź, jak możesz poprawić dane firmy w rejestrze REGON.

  Usługa online
 • Aktualizacja danych spółki cywilnej na NIP-2

  Zmienił się twój adres lub numer rachunku bankowego? Działasz np. jako zarządca sukcesyjny spółki cywilnej. Musisz uaktualnić swoje dane dane. Sprawdź poniżej, jak zgłosić zmianę danych.

  Usługa online
 • Rejestracja podatnika VAT UE

  Jesteś przedsiębiorcą i chcesz dokonywać transakcji wewnątrzwspólnotowych? A może chcesz handlować z kontrahentami z innych państw Unii Europejskiej? Musisz najpierw zarejestrować się jako podatnik VAT UE.

  Usługa online
 • Zaświadczenie o numerze REGON

  Chcesz uzyskać zaświadczenie, które potwierdza, że masz numer REGON? Pamiętaj, że takim potwierdzeniem jest już zamieszczenie przez urząd informacji o twojej firmie na stronie internetowej Głównego Urzędu Statystycznego. Urząd wyda ci też takie potwierdzenie w postaci zaświadczenia. Urząd statystyczny zrobi to jednak tylko na twoje żądanie. Sprawdź poniżej, jak możesz otrzymać zaświadczenie.

  Usługa online
 • Zakładanie firmy – sytuacje życiowe

  Prowadzenie działalności przez małoletnich, własna firma na emeryturze, przykłady innych sytuacji życiowych związanych z zakładaniem firmy