• Oświadczenie o wyborze opodatkowania podatkiem liniowym

  Zakładasz lub masz firmę i chcesz wybrać rozliczenie liniowe? Przewidujesz, że osiągniesz duże dochody? A może masz np. pasieki lub uprawy w szklarniach? W przypadku pozarolniczej działalności gospodarczej lub działów specjalnych produkcji rolnej możesz opodatkować dochód stałą stawką 19% (tzw. podatkiem liniowym). Aby móc skorzystać z tej możliwości, złóż oświadczenie o wyborze takiego sposobu rozliczenia.

  Usługa online
 • Zmiany w sposobie płacenia podatków i prowadzenia księgowości – jak to zrobić i o czym powinieneś pamiętać

  Zmiana formy opodatkowania PIT, zmiana terminu wpłacania zaliczek PIT i rozliczania VAT, zmiana formy księgowości, powrót do zwolnienia z VAT

 • Zmień dane firmy w Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej

  Prowadzisz jednoosobową działalność gospodarczą i zmieniły się twoje dane? Złóż w tej sprawie wniosek do CEIDG (czyli Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej). Wniosek jest też potrzebny wówczas, gdy zawieszasz oraz wznawiasz wykonywanie działalności gospodarczej.

  Usługa online
 • Wniosek o zastosowanie opodatkowania w formie karty podatkowej (PIT-16)

  Rejestrujesz firmę w CEIDG i nie wiesz jaką formę opodatkowania wybrać? Właśnie zakładasz spółkę cywilną osób fizycznych i zastanawiasz się nad kartą podatkową? A może już prowadzisz działalność i chcesz zmienić formę opodatkowania na kartę podatkową? Poniżej dowiesz się kto i na jakich zasadach może wybrać opodatkowanie w formie karty podatkowej.

  Usługa online
 • Oświadczenie o wyborze opodatkowania w formie ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych

  Rejestrujesz firmę w CEIDG i nie wiesz jaką formę opodatkowania wybrać? Właśnie zakładasz spółkę cywilną osób fizycznych lub spółkę jawną osób fizycznych i zastanawiasz się nad ryczałtem? A może już prowadzisz działalność i chcesz lub musisz zmienić formę opodatkowania i rozważasz opodatkowanie w formie ryczałtu? Poniżej dowiesz się kto i na jakich zasadach może wybrać opodatkowanie ryczałtem oraz jak złożyć oświadczenie o wyborze tej formy opodatkowania.

  Usługa online
 • Zarejestruj się jako podatnik VAT

  Przekroczyłeś limit wartości sprzedaży 200 tys. zł i musisz zarejestrować się jako vatowiec? Twoi kontrahenci oczekują, że wystawisz im fakturę VAT? A może chcesz odzyskiwać zapłacony VAT od zakupionych towarów i usług? Sprawdź kiedy musisz, a kiedy możesz zarejestrować się jako podatnik VAT.

  Usługa online
 • Rozliczenie z urzędem skarbowym – poradnik

  Tutaj dowiesz się jakie masz obowiązki w kontaktach z urzędem skarbowym - jaki procedury administracyjne trzeba wykonać, jakie są etapy realizacji, z jakimi dokumentami iść i do którego urzędu.