Serwis informacyjno-usługowy dla przedsiębiorcy

W sieci wsparcia - Enterprise Europe Network

Program wspierający rozwój MŚP

Enterprise Europe Network – największa na świecie sieć wspierająca MŚP w internacjonalizacji. EEN pomaga polskim firmom w zdobywaniu zagranicznych rynków i wprowadzaniu innowacji. Kojarzy partnerów biznesowych oraz świadczy szyte na miarę usługi doradczo-szkoleniowe. W ciągu dekady z usług Sieci skorzystało w Polsce blisko 50 tysięcy przedsiębiorców.

 

Tworzy ją ponad 600 ośrodków, które działają non-profit i są finansowane ze środków unijnych oraz krajowych. Enterprise Europe Network oferuje przedsiębiorcom nie tylko bezpłatną bazę ofert współpracy z firmami z ponad 60 krajów, dzięki której mogą oni znaleźć podwykonawców, dystrybutorów i partnerów technologicznych, ale też wziąć udział w organizowanych przez Sieć misjach gospodarczych i giełdach kooperacyjnych, które pozwalają zainteresowanym stronom na bezpośrednie nawiązywanie relacji.
W całej Polsce działa 30 ośrodków, m. in. przy agencjach rozwoju regionalnego, centrach transferu technologii, uczelniach wyższych, parkach naukowo-technologicznych. 

Doradztwo biznesowe szyte na miarę

Sieć świadczy szyte na miarę usługi doradczo-informacyjne i szkoleniowe. Jej eksperci służą wiedzą m.in. z zakresu handlu zagranicznego, prawa i polityk Unii Europejskiej, czy zasad ekspansji na obce rynki. Każdy z ośrodków przygotowuje dla przedsiębiorców szkolenia w formie warsztatów i seminariów, które poruszają m. in. takie zagadnienia jak oznakowanie CE czy zasady uczestnictwa w międzynarodowych zamówieniach publicznych – zamieszczony w serwisie Youtube cykl wykładów „Szkoła dla eksportera”, omawiający wyżej wymienione zagadnienia, ma już ponad 300 tysięcy wyświetleń.

Enterprise Europe Network wspiera rozwój innowacyjnych przedsięwzięć z potencjałem międzynarodowym, a także pomaga w transferze technologii. Eksperci Sieci przeprowadzają nieodpłatne audyty innowacyjności, które są dostępne dla firm MŚP prowadzących głównie działalność produkcyjną – dzięki audytom opartym na narzędziach IMP3rove lub Innovation Health Check, przedsiębiorcy mogą się przekonać jak ich firmy wypadają na tle liderów innowacji oraz odkryć lukę, która utrudnia lub uniemożliwia im rozwój. Audyt taki jest bardzo pomocny przedsiębiorstwu również
w przypadku aplikowania. Taka firma ma dużo większą szansę na skorzystanie
z programu Accelerator będącego częścią Programu Horyzont 2020, który zapewnia m.in. wsparcie w wysokości od 0,5 do 2,5 mln euro w formie grantu na sfinansowanie końcowych etapów rozwoju nowego produktu i przygotowanie się do wejścia na rynek. 

W ciągu dekady działalności Enterprise Europe Network polskie firmy dzięki wsparciu Sieci zawarły ponad 1,6 tys. umów biznesowych z zagranicznymi partnerami lub w inny sposób dokonały ekspansji na rynki zagraniczne, w tym blisko 400 dzięki działaniom konsorcjum koordynowanemu przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP). 

W czym możemy Ci pomóc

Planujesz rozszerzyć swoją działalność na rynki zagraniczne? A może już działasz za granicą i chcesz pozyskać nowych partnerów biznesowych? Skorzystaj z bezpłatnych usług Enterprise Europe Network – największej na świecie sieci wspierającej MŚP
w zdobywaniu zagranicznych rynków i wprowadzaniu innowacji.

Nie mamy dla Ciebie pieniędzy. Ale mamy usługi, które pozwolą Ci je zaoszczędzić.

Nie wiesz, czy Twój produkt musi posiadać znak CE, jak rozliczać VAT sprzedając go we Francji lub gdzie można ubiegać się o wsparcie finansowe? Napisz do nas, a nasi eksperci rozwieją Twoje wątpliwości.

Masz innowacyjny produkt i chcesz porównać procesy w Twojej firmie z konkurentami
w UE? Nasi konsultanci przeprowadzą w Twojej firmie audyt innowacyjności metodą IMP3rove lub Innovation Health Check.

Sprawdź, czy w Twojej branży nie odbywają się właśnie jakieś ważne targi, podczas których znajdziesz potencjalnych partnerów biznesowych. Na giełdach kooperacyjnych spotkasz ich wszystkich, w jednym miejscu i czasie.

A może potrzebujesz wsparcia dostosowanego do Twoich specyficznych oczekiwań? Zadzwoń do najbliższego ośrodka sieci i dowiedz się, jak możemy pomóc.

Odwiedź stronę i poznaj bliżej Enterprise Europe Network.

Czy ta strona była przydatna?