Serwis informacyjno-usługowy dla przedsiębiorcy

Usługi online dla Ośrodków Szkolenia Kierowców

Wnioski, oświadczenia, informacje, wpisy do rejestrów, inne formalności związane z prowadzeniem ośrodka dla kierowców

Prowadzisz Ośrodek Szkolenia Kierowców, ale nie masz czasu na załatwianie spraw w urzędzie? Ułatwimy Ci to.

Wszystkie wnioski i oświadczenia możesz złożyć za darmo przez internet. Nie martw się, jeśli nie wiesz jaki wniosek wybrać i do którego urzędu go wysłać. Nasza strona zrobi to za Ciebie.

Wnioski wysyłane drogą elektroniczną możesz podpisać profilem zaufanym (również z wykorzystaniem bankowości elektronicznej) albo podpisem kwalifikowanym. Możesz również przygotować wnioski do wydruku i złożyć je w urzędzie, wtedy podpis elektroniczny nie jest wymagany.

Zobacz też:

Rodzaje usług online:

1. Dla organizujących szkolenia dla kierowców

Kiedy, gdzie, kto?

Jeśli jesteś kierownikiem ośrodka organizującego nowy kurs dla kierowców lub jego prowadzącym powinieneś poinformować o terminie, czasie i miejscu kursu oraz przesłać listę jego uczestników.

Informacja o kursach

Ważną sprawą jest też ustawowy obowiązek złożenia informacji o przeprowadzonych kursach przez kierowników Ośrodka Szkolenia Kierowców.

Rejestr przedsiębiorców

Ośrodek Szkolenia Kierowców to działalność regulowana. Żeby ją prowadzić musisz uzyskać wpis do rejestru przedsiębiorców. Pamiętaj, że w razie potrzeby dane zawsze możesz zmienić. Możesz też złożyć wniosek o wykreślenie. Jednak nie we wszystkich przypadkach jest to wymagane.

2. Dla instruktorów i wykładowców nauki jazdy

Jesteś instruktorem lub wykładowcą nauki jazdy i brałeś udział w corocznych warsztatach doskonalenia zawodowego? Pamiętaj, że do 7 stycznia następnego roku musisz złożyć zaświadczenie o jego ukończeniu.

Czy ta strona była przydatna?