Rejestracja działalności na Litwie

Istnieje kilka sposobów rejestracji działalności (osoby prawnej) na Litwie

Tradycyjny sposób 

Jeśli chcesz zarejestrować osobę prawną, możesz zwrócić się do notariusza, który przygotuje wszystkie dokumenty dotyczące ustanowienia osoby prawnej. Lista wszystkich notariuszy na Litwie. Przybliżona cena za przygotowanie dokumentów 30 EUR – 260 EUR.  

Jeśli chcesz zarejestrować działalność osoby fizycznej (uzyskanie zaświadczenia o jednoosobowej działalności gospodarczej lub zezwolenie na działalność gospodarczą), musisz udać się do Regionalnej Państwowej Inspekcji Podatkowej. Znajdź właściwy adres. Tam należy wypełnić i złożyć formularz.. 

Przez internet

  • Jeśli chcesz zarejestrować osobę prawną, musisz zalogować się do systemu Centrum Rejestracji i wypełnić elektroniczny formularz rejestracji firmy. Okres rejestracji wynosi około 3 dni i kosztuje 50 – 100 EUR. 
  • Jeśli chcesz zarejestrować działalność osoby fizycznej (uzyskanie zaświadczenia o jednoosobowej działalności gospodarczej lub zezwolenie na działalność gospodarczą), musisz zarejestrować się do systemu Państwowej Inspekcji Podatkowej za pomocą podpisu elektronicznego oraz wypełnić formularz. Rejestracja zajmuje około 5 dni. Zaświadczenie o jednoosobowej działalności gospodarczej jest bezpłatne. Opłaty za zezwolenie na działalność gospodarczą zależą od rodzaju działalności, okresu trwania i miejsca (od 1 EUR do 648 EUR).

Zobacz więcej informacji na temat zakładania firmy na Litwie.

Udostępnij Wydrukuj

Czy ta strona była przydatna?

Tak | Trochę | Nie