Najnowsze publikacje

Zobacz, co nowego znajdziesz na portalu biznes.gov.pl

Artykuły

Planujesz założenie firmy? Od stycznia 2017 r. możesz zarejestrować firmę w CEIDG przez telefon, dzwoniąc pod numer 801 055 088.

Od 2017 r. wchodzi w życie wiele ułatwień dla biznesu. Dotyczą one m.in podniesienia progu przychodów uprawniających do korzystania z uproszczonej księgowości i dających możliwość rozliczania się w formie ryczałtu.

Obniżona stawka CIT 15% dla małych podatników, wyższy limit zwolnienia z VAT (200 tys. zł), obniżenie limitu płatności dokonywanych bez korzystania z rachunku bankowego - to tylko niektóre ze zmian obowiązujących od 1 stycznia 2017 r. Dowiedz się więcej.

Podwyższenie limitu VAT, zmiany przepisów dotyczących odwrotnego obciążenia, ograniczenia w zwrocie VAT - dowiedz się, jakie przepisy dotyczące VAT wchodzą w życie w 2017 r.

Od 1 stycznia 2017 r. w ramach ułatwień w prowadzeniu działalności gospodarczej, limit przychodów, do którego można rozliczać się w formie ryczałtu, został podniesiony do 250 000 euro (1 074 400 zł według kursu z 3 października 2016). Jeśli z powodu przekroczenia limitu przychodów musiałeś przejść na księgi podatkowe, ale chciałbyś wrócić do opodatkowania ryczałtem, możesz to zrobić od 1 stycznia 2017 r. Dowiedz sie, jak to zrobić.

Od 1 stycznia 2017 r. w związku ze zmianą ustawy o rachunkowości zwiększony zostanie do 2 000 000 euro graniczny limit przychodów, do którego przedsiębiorcy będą mogli prowadzić podatkową księgę przychodów i rozchodów (PKPiR). Jeśli obejmują Cię nowe przepisy, dowiedz się, jak powrócić do uproszczonej księgowości.

Poradniki

Dowiedz się, jak otworzyć i prowadzić salon fryzjerski dla psów, czyli tzw. usługi groomerskie.

Zobacz pozostałe poradniki przedsiębiorcy na biznes.gov.pl

Opisy usług

Dowiesz się, kto i na jakich zasadach może wybrać opodatkowanie ryczałtem oraz jak złożyć oświadczenie o wyborze tej formy opodatkowania.

Dowiedz się, kto i na jakich zasadach może wybrać opodatkowanie w formie karty podatkowej oraz jak złożyć wniosek o zastosowanie tej formy opodatkowania.

Prowadzisz firmę, ale prowadzenie księgowości sprawia ci problem? Chcesz żeby biuro rachunkowe prowadziło księgowość za ciebie? Podpisz umowę z biurem rachunkowym i powiadom o tym naczelnika urzędu skarbowego.

Twój dom nie ma numeru? Listonosz lub kurier nie może znaleźć twojej firmy? Dowiedz się jak uzyskać numer porządkowy budynku.

Chcesz wyjechać do innego kraju Unii Europejskiej, aby tam pracować jako farmaceuta? Nie wiesz jakie dokumenty złożyć i kto ma rozpatrzyć twój wniosek? Dowiesz się jak zdobyć europejską legitymację zawodową.


Zobacz pozostałe opisy usług na biznes.gov.pl

Udostępnij Wydrukuj

Czy ta strona była przydatna?

Tak | Trochę | Nie