Najnowsze publikacje

Zobacz, co nowego znajdziesz na portalu biznes.gov.pl

Artykuły

Od 1 stycznia 2018 r. prowadzenie elektronicznej ewidencji VAT (rejestr sprzedaży VAT i rejestr zakupów VAT) i przesyłanie jej jako Jednolitego Pliku Kontrolnego dla potrzeb VAT (JPK_VAT) obejmie wszystkich przedsiębiorców.

Od 1 stycznia 2018 r. wszystkie składki ZUS będziesz wpłacał na jeden rachunek. Zobacz więcej informacji na temat zmian.

W ramach przygotowanego przez Ministerstwo Rozwoju pakietu 100 zmian dla firm, od początku 2017 roku wprowadzanych jest wiele ułatwień dla przedsiębiorców. Sprawdź, co się zmieniło.

Planujesz wykorzystywać w Twojej firmie urządzenia techniczne, takie jak np. kotły parowe, wózki widłowe, suwnice albo windy? Pamiętaj, że nawet jeśli urządzenia te spełniają wszystkie normy, posiadają wymagane atesty, certyfikaty itp., ich eksploatacja podlega dozorowi technicznemu.

 

Poradniki

Dowiedz się, jakie warunki trzeba spełnić do prowadzenia firmy w zakresie pomocy drogowej

Chcesz założyć własną myjnie samochodową? Sprawdź, jak to zrobić

Zobacz, jak zarejestrować i prowadzić agencję opiekunek dziecięcych.

Dowiedz się, jakie masz obowiązki przy przewożeniu tzw. towarów wrażliwych.

Chcesz otworzyć własny komis samochodowy? Zajrzyj na biznes.gov.pl i zobacz, jak to zrobić.

 

Zobacz pozostałe poradniki przedsiębiorcy na biznes.gov.pl

Opisy usług

Sprowadzasz często towary i składasz zabezpieczenie celne? Nie musisz tego robić za każdym razem. Złóż zabezpieczenie generalne, które pozwoli ci na wielokrotne wykorzystanie kwot zabezpieczenia.

Czy twój towar ma szczególne właściwości, czyli np. będzie użyty w montażu przemysłowym? Pamiętaj, że tego rodzaju towary mogą zostać dopuszczone do obrotu bez cła lub z obniżoną stawką celną - jeśli zostaną zgłoszone do procedury końcowego przeznaczenia (end-use). Zobacz, jak możesz to zrobić.

Jesteś przedsiębiorcą i chcesz odbierać w swojej firmie towary objęte tranzytem TIR, bez konieczności przedstawiania ich w oddziale celnym (urzędzie celnym przeznaczenia)? Taką możliwość daje ci status upoważnionego odbiorcy TIR.

Potrzebujesz zaświadczenia o niekaralności z Krajowego Rejestru Karnego (KRK)? Złóż wniosek za pośrednictwem biznes.gov.pl

Założyłeś właśnie spółkę cywilną i chcesz ją zarejestrować? Musisz uzyskać dla niej NIP i numer REGON. Sprawdź, jak uzyskać NIP dla twojej spółki.

Prowadzisz działalność w zakresie magazynowania, przeładunku, przesyłania lub dystrybucji paliw ciekłych? Inne podmioty zlecają ci usługi w tym zakresie? Jeśli tak, to musisz co miesiąc złożyć sprawozdanie o tych podmiotach. Dowiedz się komu i kiedy składasz sprawozdanie.

Chcesz samodzielnie zgłaszać towary do tranzytu unijnego, nie przedstawiając ich w urzędzie celno-skarbowym? Musisz uzyskać status upoważnionego nadawcy. Dowiedz się, jak to zrobić.

 

Zobacz pozostałe opisy usług na biznes.gov.pl

Udostępnij Wydrukuj

Czy ta strona była przydatna?

Tak | Trochę | Nie