Gdzie otworzyć konto? Oferty rachunków bankowych dla nowych firm

Z artykułu Rachunek bankowy przedsiębiorcy dowiedziałeś się, że jednym z podstawowych narzędzi prowadzenia biznesu, ułatwiającym rozliczanie się z pracownikami, kontrahentami oraz urzędami jest konto firmowe. Podobnie jak wielu przedsiębiorców, decydując się na założenie rachunku firmowego, zastanawiać się będziesz nad wyborem właściwej oferty. Nie jest to łatwe, szczególnie z uwagi na różnorodność ofert banków. Różnice mogą dotyczyć nie tylko kosztów związanych z obsługą konta, ale także np. dodatkowych korzyści. Może się zdarzyć, że bank, w którym opłaty za prowadzenie rachunków są nieznacznie wyższe niż u konkurencji, oferuje wiele unikalnych, dodatkowych usług, przydatnych w prowadzeniu biznesu. Pamiętaj, że analizując propozycje kont dla przedsiębiorców, w wielu przypadkach możesz spotkać się z ofertami promocyjnymi, które wygasają po upływie określonego czasu. Dobrze, aby Twój wybór był przemyślany i nie spowodował konieczności częstych zmian. Im dłużej będziesz prowadził rachunek w danym banku, tym większa będzie Twoja wiarygodność i np. szansa na uzyskanie korzystnego kredytu.

Powinieneś także wiedzieć, że banki uzależniają opłaty za operacje na koncie np. od obrotu na rachunku, bądź też liczby wykonywanych operacji.

Dowiedz się też, jak przyjmować płatności bezgotówkowe w Twojej firmie.

Wybór konta

Decyzja o wyborze banku jest sprawą indywidualną i zależeć będzie od rodzaju działalności, jej skali, wysokości obrotu Twojej firmy. Chcemy jednak ułatwić Ci zorientowanie się w ofertach i podstawowych opłatach związanych z wykorzystywaniem rachunku bankowego w działalności. Każdy przedsiębiorca decydując się na współpracę z konkretnym bankiem bierze pod uwagę wiele czynników: wysokość opłat, jakość obsługi, dodatkowe usługi powiązane z posiadaniem konta. Poniżej znajdziesz linki do oferty poszczególnych banków skierowanej do przedsiębiorców.

Poniższe zestawienie ma charakter informacyjny i nie jest rankingiem – jego celem nie jest ocena, które konto jest lepsze, a które mniej korzystne. Zapoznaj się z ofertami różnych banków i wybierz najodpowiedniejszą dla swojej firmy propozycję.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat możliwości finansowania biznesu, zajrzyj tutaj.

Rachunki bankowe dla przedsiębiorców

w kolejności alfabetycznej nazw banków

 

iKonto Biznes

Pakiet Mój Biznes
Pocztowe Konto Firmowe
Biznes Pakiet
Pakiet Biznes Lider
Pakiet Citi Priority
Konta firmowe
dbNET Biznes
e-Biznes Konto
Konto na Start Moja Firma
Firma to ja
Konto Direct dla Firmy
Konto firmowe
Rachunek Tandem
mBiznes konto
Konto Biznes
BIZnest Konto
Pakiet Biznes
Wymarzone Konto dla Biznesu
  T-Mobile konto Biznes 
Rachunek firmowy
Plus Konto Biznes
 

Swoje oferty banki mogą zgłaszać na tę listę korzystając z formularza. Oferty kont bankowych publikowane są w kolejności alfabetycznej nazwy banku.

Udostępnij Wydrukuj

Czy ta strona była przydatna?

Tak | Trochę | Nie