Doradztwo

Żeby zostać przedsiębiorcą, nie musisz kończyć specjalistycznych studiów bądź kursów przygotowawczych. Warto jednak zapoznać się z ofertą różnych darmowych szkoleń dostępnych na polskim rynku, które pozwolą Ci poszerzyć wiedzę i poznać nowe możliwości.

Doradztwo w Wojewódzkich Urzędach Pracy

W każdym województwie są usytuowane  jednostki Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej. Świadczą one bezpłatne porady zawodowe, a także prowadzą Rejestr Instytucji Szkoleniowych oraz kalendarz dostępnych szkoleń.

Podczas indywidualnych konsultacji z doradcą zawodowym możesz dowiedzieć się więcej o zakładaniu działalności gospodarczej, a także zdobyć albo poszerzyć wiedzę przydatną do otwarcia własnej firmy. Bezpłatnie możesz również wziąć udział w różnych szkoleniach zwiększających Twoje zawodowe kompetencje.

Więcej informacji znajdziesz na stronie właściwego dla Twojego miejsca zamieszkania Wojewódzkiego Urzędu Pracy.

Darmowe szkolenia online

Bardzo dużą ofertę darmowych multimedialnych szkoleń oferuje Akademia PARP, czyli portal edukacyjny dla małych i średnich przedsiębiorstw. Znajdują się tam 94 interaktywne, multimedialne szkolenia elektroniczne: 42 biznesowe szkolenia e-learning, 42 biznesowe szkolenia m-learning (na urządzenia mobilne: smartfony i tablety) oraz 5 szkoleń e-learning i 5 szkoleń m-learning dedykowanych szkoleniowcom. Tematyka szkoleń dotyczy podstawowej wiedzy z zakresu prawa podatkowego, marketingu, zamówień publicznych i wielu innych istotnych dla przedsiębiorcy informacji.

Chcesz skorzystać ze szkolenia, zapoznaj się z listą szkoleń biznesowych.

Wsparcie w starcie

W ramach programu "Wsparcie w starcie" możesz otrzymać dofinansowanie oraz doradztwo przy prowadzeniu firmy.

Informacje online  na temat działalności na terenie UE

Jeżeli chcesz dowiedzieć się jak:

  • założyć, zawiesić lub zakończyć działalność w innym kraju UE,
  • jak rozwinąć swoją działalność na rynku unijnym,
  • jak spełnić wymogi dotyczące ochrony środowiska, norm społecznych i zrównoważonego rozwoju,

to Portal Twoja Europa zawiera odpowiedzi na te i inne pytania dotyczące prowadzenia firmy na obszarze Unii Europejskiej. Portal koncentruje się na rzeczywistych sytuacjach transgranicznych dotyczących np. obywateli europejskich chcących pracować lub studiować w innym państwie UE lub przedsiębiorstw europejskich zamierzających przenieść się do innego kraju UE lub otworzyć nowy oddział w innym kraju UE.

Baza Usług Rozwojowych

Baza Usług Rozwojowych to internetowa baza zawierająca oferty szkoleń, studiów podyplomowych, kursów zawodowych, doradztwa, e-learningu oraz innych usług, dzięki którym przedsiębiorstwa i osoby prywatne rozwijają swoje kompetencje. Administratorem portalu jest Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości. Ze szkoleń (dla siebie albo swoich pracowników), które znajadują się w bazie, powinieneś korzystać, gdy np. otrzymasz dofinansowanie z funduszy UE (w swoim regionie) na szkolenia.

Swoje oferty w bazie mogą umieszczać firmy szkoleniowe (po spełnieniu określonych wymogów - dotyczy to szczególnie podmiotów, które oferują szkolenia z możliwością dofinansowania).

Jeżeli szukasz szkolenia z konkretnego tematu, zapoznaj się z bazą szkoleń, kursów, które możesz selekcjonować ze względu na tematykę, miejsce, okres trwania, a także typ (e-learning, szkolenie otwarte/zamknięte) czy cenę.

Zajrzyj do Bazy Usług Rozwojowych.

Dowiedz się, jakie są zasady korzystania ze szkoleń i rejestracji w bazie.

Erasmus dla Młodych Przedsiębiorców

Program Komisji Europejskiej umożliwiający zdobycie doświadczenia w firmach z innych krajów UE. Dowiedz się więcej na temat programu.

Usługi doradcze w ramach PFR

Sprawdź ofertę doradztwa dla młodych firm na stronach Polskiego Funduszu Rozwoju

 

Udostępnij Wydrukuj

Czy ta strona była przydatna?

Tak | Trochę | Nie