Ubezpieczam się

Jeżeli jesteś przedsiębiorcą przez cały okres prowadzenia działalności będziesz mieć kontakt z Zakładem Ubezpieczeń Społecznych, ewentualnie z KRUS.

Jeśli chcesz przejść od razu do szczegółowych informacji, zajrzyj do poradnika Rozliczam się z ZUS.

Na zakres obowiązków wobec organów zajmujących się zabezpieczeniem społecznym ma wpływ wiele czynników, np. to, czy dodatkowo masz zawartą  umowę o pracę, czy zatrudniasz pracowników, albo czy przy prowadzeniu działalności pomaga Ci członek najbliższej rodziny.

W działach dotyczących ubezpieczeń społecznych znajdziesz informacje o:

W poszczególnych działach znajdziesz nie tylko informacje praktyczne, ale również przydatne linki do wzorów formularzy, poradników wydanych przez ZUS i interaktywnych poradników przedsiębiorcy.

Jeśli interesują Cię kwestie związane z ubezpieczeniem w ZUS przy działalności zagranicą, dowiedz się więcej na ten temat.

Jeżeli zamierzasz wysłać swoich pracowników do pracy zagranicą, lub samodzielnie tymczasowo świadczyć usługi transgranicznie, zapoznaj się z zasadami koordynacji systemów zabezpieczenia społecznego w UE. Z przygotowanych dla Ciebie materiałów dowiesz się również, jak działa opieka medyczna osoby wykonującej transgraniczną działalność gospodarczą.

Uwaga! Od 30 kwietnia 2018 roku, w ramach Konstytucji Biznesu, wprowadzono nowe ułatwienia dla przedsiębiorców rozpoczynających działalność. Jeśli zarejestrujesz działalność, możesz skorzystać z ulgi ZUS na start i przez 6 miesięcy opłacać składki tylko na ubezpieczenie zdrowotne

Dowiedz się:

Udostępnij Wydrukuj

Czy ta strona była przydatna?

Tak | Trochę | Nie