Przed rozpoczęciem Przed rozpoczęciem
Zakładam firmę Zakładam firmę
Rozliczam podatki Rozliczam podatki
Ubezpieczam się Ubezpieczam się
Prowadzę firmę Prowadzę firmę
Zamykam firmę Zamykam firmę

Ubezpieczam się

Jeżeli jesteś przedsiębiorcą przez cały okres prowadzenia działalności będziesz mieć kontakt z Zakładem Ubezpieczeń Społecznych, ewentualnie z KRUS.

Na zakres obowiązków wobec organów zajmujących się zabezpieczeniem społecznym ma wpływ wiele czynników, np. to, czy dodatkowo masz zawartą  umowę o pracę, czy zatrudniasz pracowników, albo czy przy prowadzeniu działalności pomaga Ci członek najbliższej rodziny.

W działach dotyczących zagadnienia ubezpieczeń społecznych znajdziesz informacje o:

W poszczególnych działach znajdziesz nie tylko informacje praktyczne, ale również przydatne linki do wzorów formularzy, poradników wydanych przez ZUS i interaktywnych poradników przedsiębiorcy.

Jeśli interesują Cię kwestie związane z ubezpieczeniem w ZUS i ubezpieczeniem zagranicą, dowiedz się więcej na ten temat.

Jeżeli zamierzasz wysłać swoich pracowników do pracy zagranicą, lub samodzielnie tymczasowo świadczyć usługi transgranicznie, zapoznaj się z zasadami koordynacji systemów zabezpieczenia społecznego w UE. Z przygotowanych dla Ciebie materiałów dowiesz się również, jak działa opieka medyczna osoby wykonującej transgraniczną działalność gospodarczą.

Udostępnij Wydrukuj

Czy ta strona była przydatna?

Tak | Trochę | Nie