Rejestracja działalności albo oddziału

Gratulujemy!

Już wiesz, jak będzie się nazywała Twoja działalność i gdzie będzie jej siedziba. Wiesz, jaki będzie przedmiot Twojej działalności. Jeżeli rejestrujesz działalność w CEIDG już wiesz, jaką formę opodatkowania wybrać. W przypadku KRS wiesz, w jakiej formie chcesz działać.

Już czas, żeby zarejestrować działalność!

Wybierz interesujący Cię rodzaj firmy i dowiedz się, jak ją zarejstrować

Nie jesteś zdecydowany, jaką formę działalności wybrać? Pomożemy Ci. Zapoznaj się z charakterystyką spółek.

Sposób złożenia wniosku rejestracyjnego – papierowy albo on-line

Niezależnie od tego, czy rejestrujesz firmę w CEIDG czy w KRS możesz to zrobić w tradycyjnej formie – wypełniając papierowy wniosek i składając go w urzędzie albo sądzie, lub też wypełnić i złożyć wniosek przez internet. Potrzebujesz do tego podpisu elektronicznego lub profilu zaufanego. Elektroniczna identyfikacja przyda się nie tylko do rejestracji, ale również do późniejszego zdalnego zarządzania działalnością np. zawieszenie i wznowienie działalności jak i korespondencji z urzędami, w tym skarbowym i ZUS. W przypadku zatrudniania powyżej pięciu pracowników elektroniczna forma komunikacji z ww. urzędami jest obligatoryjna.

Nie wiesz, jak otrzymać profil zaufany lub podpis elektroniczny, pomożemy Ci. Zapoznaj się z artykułem na ten temat.

Od 2017 r. możesz zarejestrować firmę w CEIDG przez telefon, dzwoniąc pod numer 801 055 088. Infolinia dostępna jest w dni powszechne od 8:00 do 16:00. Koszt połączenia jest uzależniony od taryfy Twojego operatora. Dowiedz się więcej na temat usługi.

Rejestracja oddziału

Jeżeli masz już zarejestrowaną działalność w innym kraju - niezależnie od tego, czy jesteś cudzoziemcem czy nie, najczęstszą formą działalności jest zarejestrowanie w Polsce oddziału zagranicznego przedsiębiorcy.

Rejestracja i prowadzenie działalności przez pełnomocnika

Pamiętaj, że co do zasady, wszystkich czynności związanych z rejestracją firmy możesz dokonać przez pełnomocnika. Podczas rejestracji możesz wskazać pełnomocnika, który będzie Cię reprezentował jako przedsiębiorcę.

Nie wiesz jak, pomożemy Ci. Zapoznaj się z artykułem dotyczącym pełnomocników.

Prowadzenie działalności bez obowiązku rejestracji w Polsce

Jeżeli jesteś obywatelem UE, który ma w innym niż Polska kraju członkowskim zarejestrowaną działalność gospodarczą, możesz świadczyć w naszym kraju usługi na zasadzie tymczasowego transgranicznego świadczenia usług. W tym przypadku nie musisz dokonywać w Polsce rejestracji oddziału.

Zapoznaj się z artykułem Czasowe transgraniczne świadczenie usług.

Zmiana danych

Jeśli chcesz wiedzieć, jak dokonać zmian w rejestrze przedsiębiorców (CEIDG), zajrzyj do artykułu na ten temat.

 

Po rejestracji >> << Chcę załozyć firmę

 

Udostępnij Wydrukuj

Czy ta strona była przydatna?

Tak | Trochę | Nie