Opłacanie abonamentu RTV przez przedsiębiorców

Musisz wnosić opłaty abonamentowe za każdy odbiornik telewizyjny i radiofoniczny, który posiadasz, w tym również za odbiorniki w samochodach służbowych. Odbiorniki radiofoniczne oraz telewizyjne możesz zarejestrować:

1. W urzędzie pocztowym.

Złóż wniosek o rejestrację odbiorników radiofonicznych/telewizyjnych. Po rejestracji, w ciągu 14 dni od dnia przyjęcia wniosku, Poczta Polska S.A. zawiadomi cię o nadaniu indywidualnego numeru identyfikacyjnego przesyłając:

  • zawiadomienie o nadaniu indywidualnego numeru identyfikacyjnego odbiorników radiofonicznych/telewizyjnych,
  • 5 spersonalizowanych formularzy polecenia przelewu/wpłaty gotówki,
  • zamówienie na spersonalizowane formularze polecenia przelewu/wpłaty gotówki.

Dowodem, który potwierdzi rejestrację odbiorników RTV, jest:

  • oryginał wniosku o rejestrację odbiorników radiofonicznych/telewizyjnych potwierdzony odciskiem datownika oraz podpisem pracownika urzędu pocztowego lub
  • zawiadomienie o nadaniu indywidualnego numeru identyfikacyjnego użytkownikowi odbiorników radiofonicznych/telewizyjnych. Zachowaj potwierdzenie, które dostaniesz i pokazuj je w trakcie kontroli obowiązku rejestracji odbiorników RTV.

2. Przez internet.

Wypełnij wniosek elektroniczny o rejestrację odbiornika radiofonicznego/telewizyjnego.

Na adres korespondencyjny, który podasz, dostaniesz hasło i wypełniony formularz wniosku o rejestrację odbiorników radiofonicznych/telewizyjnych. Poczta wyśle list w ciągu 4 dni roboczych od dnia, w którym zgłosisz rejestrację.

Kiedy otrzymasz korespondencję, wejdź ponownie na stronę internetową Poczty Polskiej S.A., wybierz opcję „weryfikacja rejestracji” i wprowadź otrzymane hasło (jeśli nie wykonasz weryfikacji w ciągu 30 dni, to wniosek będzie anulowany, a ty musisz zarejestrować się ponownie). Następnie podpisz nadesłany formularz, a podpisaną kopię włóż do koperty zwrotnej i wyślij do nadawcy. Kiedy Dział Obsługi Abonentów w Bydgoszczy otrzyma podpisaną kopię formularza wniosku o rejestrację odbiorników radiofonicznych/telewizyjnych, prześle do ciebie zawiadomienie o nadaniu indywidualnego numeru identyfikacyjnego i spersonalizowane formularze polecenia przelewu/wpłaty gotówkowej.

Więcej informacji na temat opłacania abonamentu przez przedsiębiorców znajdziesz na stronie internetowej Poczty Polskiej.

Udostępnij Wydrukuj

Czy ta strona była przydatna?

Twoja opinia przyczyni się do polepszenia tej strony.