Wsparcie dla eksporterów

Wiemy, że czasem świat to za mało. Jeżeli planujesz ekspansję swojej firmy na rynki zagraniczne, warto wiedzieć o narzędziach wsparcia, z jakich można skorzystać.

Administracja publiczna oferuje szereg atrakcyjnych rozwiązań, od doradztwa przez ubezpieczenia eksportowe po bezpośrednie dofinansowanie.

Jeżeli szukasz kompleksowej informacji o dostępnych instrumentach wsparcia, sprawdź stronę internetową Portalu Promocji Eksportu. W wyszukiwarce na portalu znajdziesz linki do Wydziałów Promocji Handlu i Inwestycji Ambasad i Konsulatów RP.

Pomoc niefinansowa

Od 2009 r. działają Centra Obsługi Inwestorów i Eksporterów (linki do centrów działających w poszczególnych województwach znajdziesz w wyszukiwarce na Portalu Promocji Eksportu. Celem COIE jest wzrost poziomu umiędzynarodowienia polskich firm przez nieodpłatna pomoc w planowaniu, organizowaniu i realizacji eksportu albo inwestycji zagranicznych.

Pomoc finansowa

Możesz również skorzystać z programu Finansowe Wspieranie Eksportu realizowany przez Bank Gospodarstwa Krajowego (BGK) i Korporację Ubezpieczeń Kredytów Eksportowych (KUKE). Przewiduje on następujące narzędzia pomocowe:

Zobacz ofertę dotyczącą wsparcia ekspansji zagranicznej na portalu Polskiego Funduszu Rozwoju

Dodatkowe informacje

Udostępnij Wydrukuj

Czy ta strona była przydatna?

Tak | Trochę | Nie