Serwis informacyjno-usługowy dla przedsiębiorcy

800 nowych miejsc pracy w Dolinie Lotniczej

Lotnictwo i kosmonautyka to jedna z inteligentnych specjalizacji Podkarpacia. Tradycje lotnicze oraz kształcenia na potrzeby lotnictwa - na różnym szczeblu edukacji - powodują, że w regionie rośnie liczba specjalistów w zakresie budowy maszyn i lotnictwa.

Wzorcowym przykładem inwestycji opartej o światowej klasy technologie, wykwalifikowana kadra, współpraca z jednostkami naukowo-badawczymi oraz pełne zrozumienie potrzeb inwestora ze strony regionalnych i lokalnych władz - będzie z pewnością budowa EME Aero.

W podrzeszowskiej Jasionce powstanie wspólne przedsięwzięcia firm Lufthansa Technik i MTU Aero Engines.

Będzie to jeden z największych i najnowocześniejszych zakładów świadczących usługi MRO (Maintenance, Repair and Overhaul) czyli serwisowania, napraw i przeglądów silników lotniczych. Wartość inwestycji do momentu uruchomienia zakładu w 2020 r. szacowana jest na 150 mln euro. W ciągu kilku najbliższych lat firma ma zatrudnić co najmniej 800 osób.

Oferta EME Aero będzie obejmować wsparcie techniczne, przeglądy oraz serwisowanie dla silników lotniczych GTF najnowszej generacji z rodziny PW1000G, które napędzają między innymi samoloty Airbus A320neo i inne samoloty pasażerskie.

Inwestycję firmy należy traktować także jako dobrą praktykę Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii, Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu, współpracy instytucji regionalnych, które miały znaczący udział w przybliżaniu inwestorowi atutów tego miejsca i podejmowaniu decyzji o lokalizacji. 

Czy wiesz, że…?

Branża części lotniczych to jedna z 12 priorytetowych branż wspieranych przez polski rząd.