Serwis informacyjno-usługowy dla przedsiębiorcy

Do IT … w innowacyjnym centrum przemysłu na Śląsku

Katowickie Centrum Innowacji dla Przemysłu (Industrial Innovation Centre) zostało stworzone w 2017 r. przez polską firmę JCommerce, która już od kilku lat podbija zagraniczny rynek oprogramowania dla zaawansowanych sektorów gospodarki. Centrum wyróżnia się zaangażowaniem w rozwój młodych talentów oraz współpracę z lokalnymi ośrodkami badawczymi i akademickimi. Planuje się, że w najbliższych 3 latach stworzonych zostanie blisko 100 miejsc pracy dla ekspertów IT. Inicjatywa ta doskonale wpisuje się w kryteria Strategii na Rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju poprzez tworzenie wysokiej jakości miejsc pracy w jednym z priorytetowych sektorów polskiej gospodarki.

– W ramach projektu podejmować będziemy wielopłaszczyznowe prace nad istniejącymi i nowymi narzędziami informatycznymi dla przemysłu, w tym branży budowlanej, naftowej, gazowej, elektrycznej, energetycznej, automatyki przemysłowej, robotyki, elektroniki precyzyjnej, przemysłowej, ale także dla branży telekomunikacyjnej, ubezpieczeniowej oraz bankowej. Wszystkie obszary wdrażane w ramach tego przedsięwzięcia wymagają szczególnej wiedzy i doświadczenia domenowego – tłumaczy Piotr Zyguła, Prezes JCommerce. W tym celu, firma zatrudni analityków, programistów, testerów oprogramowania i kierowników projektów. Będą oni opracowywać m.in. szybsze i bezpieczniejsze algorytmy stosowane przy optymalizacji procesów produkcyjnych. Pozwoli to polskim rozwiązaniom na zdobycie przewagi konkurencyjnej i rozwój ich pozycji na rynkach zagranicznych.

Centrum Innowacji dla Przemysłu jest kolejnym krokiem JCommerce w strategii rozwoju swoich usług w zakresie zaawansowanych rozwiązań technologicznych w obszarze Przemysłu 4.0, a także transformacji cyfrowej przedsiębiorstw.

Czy wiesz, że…?

Branża IT/ICT to jedna z 12 priorytetowych branż wspieranych przez polski rząd.