Od blisko trzydziestu lat Delphia Yachts projektuje i buduje łodzie doceniane na krajowym i światowym rynku. Firma wybudowała jedną z największych stoczni w Europie Środkowo-Wschodniej, posiada własną marinę i… nie jest to jej ostatnie słowo!
We wrześniu 2017 r., w Olecku położonym w Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej, uroczyście otwarto centrum badawczo-rozwojowego Delphia Yachts. W wydarzeniu udział wzięli przedstawiciele władz samorządowych i administracji publicznej, Ministerstwa Rozwoju, instytutów badawczych, uczelni wyższych, branży przemysłu jachtowego, wykonawcy i podwykonawcy centrum CBR, przedstawiciele instytucji finansowych i mediów.
Nieustanna chęć rozwoju i stosowania w produkcji nowoczesnych rozwiązań technologicznych to niekwestionowane atrybuty firmy. Dzięki temu jachty wyprzedzają inne swoją innowacyjnością, spełniając jednocześnie najwyższe standardy jakościowe. Firma swoją działalnością i oryginalnymi projektami odpowiada na wyzwania współczesnej gospodarki i dąży do jak najszerszej jej popularyzacji, udowadniając, że pracowitość, pomysłowość i determinacja zawsze się sprawdzają. Doceniają ją klienci zagraniczni – aż 95% jachtów żaglowych i motorowych jest eksportowanych.
Nowo powstałe Centrum to więc kolejny krok w rozwoju firmy, a co za tym idzie, nowe możliwości i nowe perspektywy.
Powierzchnia użytkowa centrum to ponad 3 tys. m2. W centrum zatrudnionych jest 14 inżynierów i 2 pracowników naukowo-badawczych, którzy prowadzić będą badania nad nowymi technologiami oraz użyciem nanomateriałów w procesie produkcji jachtów.
Politechnika Gdańska, Politechnika Warszawska i Instytut Chemii Przemysłowej w Warszawie to główni partnerzy centrum badawczo-rozwojowego Delphia Yachts.
Wartość projektu współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego to 12, 7 mln zł, a przyznane dofinansowanie wynosi 4,1 mln zł.
Czy wiesz, że…?
Branża jachtów i łodzi rekreacyjnych to jedna z 12 priorytetowych branż wspieranych przez polski rząd.