Serwis informacyjno-usługowy dla przedsiębiorcy

Specjalistyczne Centrum B+R dla sektora AGD

Sektor AGD zajmuje na mapie gospodarczej Polski znaczące miejsce, co pokazuje chociażby wartość łącznych inwestycji branży na poziomie ponad 12 mld zł, z czego 800 mln zł w samym 2016 r. W warunkach nowego proinwestycyjnego prawa, które rozszerza zasięg Specjalnych Stref Ekonomicznych na terytorium całego kraju, sektor ma szansę na jeszcze intensywniejszy rozwój.

Firma BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego nieustannie zwiększa swoje zaangażowanie w Polsce poprzez inwestycje i poszukiwanie nowych obszarów ekspansji. Firma przeobraża się w czołowego dostawcę rozwiązań IoT, tworząc nowe koncepcje mobilności, wyznaczając trendy w dziedzinie inteligentnych domów i miast oraz w Przemyśle 4.0.

Otwarcie jednego z najnowocześniejszych na świecie w Grupie BSH Centrów Badawczo-Rozwojowych w Łodzi to potwierdzenie wiodącej pozycji firmy na światowym rynku AGD. Łączna wartość inwestycji wyniesie około 80 mln złotych. Zespół wysokiej klasy specjalistów, który będzie pracował w nowoczesnym ośrodku, będzie odpowiadał za rozwój urządzeń produkowanych w Polsce, szczególnie suszarek do ubrań oraz pralek.

Nowe Centrum Badawczo-Rozwojowe BSH, to przede wszystkim nowoczesne laboratoria i ponad 1 500 stanowisk do badań oraz testów innowacji i udoskonaleń dla dotychczasowych rozwiązań. Centrum zajmie powierzchnię niemal 10 tysięcy m2. Nie bez znaczenia jest lokalizacja projektu - w bezpośrednim sąsiedztwie fabryki suszarek do ubrań, jedynej na świecie tego typu fabryki w Grupie BSH.

Podkreślić należy, że rozpoczęcie budowy przez firmę BSH, specjalistycznego Centrum Badawczo-Rozwojowego w Łodzi było możliwe między innymi dzięki pomyślnemu zakończeniu negocjacji z zarządem Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. W wyniku rokowań BSH uzyskała już szóste zezwolenie na prowadzenie działalności na terenie ŁSSE.

Czy wiesz, że…?

Branża maszyn i urządzeń to jedna z 12 priorytetowych branż wspieranych przez polski rząd.