Serwis informacyjno-usługowy dla przedsiębiorcy

Głos przedsiębiorcy

Deklarowanie miejsca prowadzenia działalności gospodarczej

2018-03-29 22:03:40 Pomysł został wdrożony.
6
Głosów za: 9 Głosów przeciw: 3

Czy można by przy zakładaniu firmy weryfikować tytuł prawny zakładającego działalność do deklarowanego miejsca prowadzenia działalności? Od pół roku walczę w Ministerstwie Rozwoju o wykreślenie wpisu przedsiębiorcy, który się zarejestrował w lokalu rodziców, na adres lokalu przychodzą wezwania od komornika, że może zająć ruchomości w razie braku odpowiedzi, itp. Wykupując winietę na parkowanie w strefie płatnego parkowania trzeba przedstawić zaświadczenie o zameldowaniu, pisemną zgodę właściciela lub akt notarialny, umowę leasingu i nie wiadomo co jeszcze, a podawanego miejsca prowadzenia działalności przy rejestracji nikt nie weryfikuje. Bardzo prosta rzecz do poprawki, kilka minut więcej przy rejestracji, a ogromne korzyści dla wierzycieli i komorników (wiedzą gdzie tak naprawdę kogoś można znaleźć) już nie mówiąc o korzyściach dla właścicieli mieszkań, których sprawa dotyczy.

nie wprowadzono obowiązku werfikacji tytułu prawnego przy rejestracji, ale znacznie usprawniono proces wykreślania przedsiębiorców, którzy wskazują lokal bez dysponowania tytułem prawnym do niego

Komentarze

Autor: Piotr / Dodany: 2016-06-22 13:16:09

Weryfikacja mogłaby polegać na wysłaniu listu z losowym kodem, który należałoby wpisać na stronie CEIDG.


Autor: Tomasz / Dodany: 2016-06-22 15:43:20

Tak, list z kodem jest dobrym rozwiązaniem stosowanym np. przez Google.


Autor: Jarosław / Dodany: 2018-07-26 20:43:50

a mi się to nie podoba, jak ktoś będzie chciał, to wynajmie lokal na miesiąc albo podobnie krótki czas, skorzysta ze słupa lub inaczej obejdzie. Nie mam swojego mieszkania, a prowadzę usługi jednoosobowo i nie potrzebuję kolejnych utrudnień.