Serwis informacyjno-usługowy dla przedsiębiorcy

Głos przedsiębiorcy

OBO dziesiąty pomysł

2018-07-27 10:22:59 Pomysł został odrzucony.
-1
Głosów za: 0 Głosów przeciw: 1

OBO dziesiąty pomysł, dla ochrony środowiska, zalecić dokonywanie objazdów pojazdami zasilanymi LPG i ograniczyć nie potrzebne objazdy do minimum, do takich jak: 1. . Przeszli na ekologie, 2. . Przeszli na hodowlę, zielone użytki, 3. . Przeszli na emeryturę, 4. . Wydzierżawili swoje pola uprawne, 5. . Korzystają z usług sąsiada, 6. . Mają opryskiwacz niesprawny, 7. . Noszą się z zamiarem kupna nowego, 8. . Kupili nowe, 9. . Wcześniej przebadali u konkurencji, 10. . Przekładają badanie z jesieni, na wiosnę, 11. . Nie mają pieniędzy, zapraszają jak dostaną za mleko, 12. . Nie mają pieniędzy, zapraszają jak dostaną przelew za produkty, 13. . Przestali gospodarzyć, 14. . Do nieobecnych, 15. . Do tych, którzy podpisali umowy wiążące, z ODR-mi, na badania techniczne opryskiwaczy, (czyli tzw. sprzedaż wiązana), itd. Dostarczanie sprzętu z ciągnikami (za wyjątkiem stacjonarnych), do obowiązujących pomieszczeń, jest bardziej kosztowne, uciążliwe i bardziej szkodliwsze dla środowiska. Cała moja działalność i wszystkie dziesięć pomysłów, to ściśle związane z ochroną środowiska, w tym z mniejszym zatruwaniem atmosfery spalinami i produkcją bardziej zdrowej żywności.

Komentarze

Autor: Hubert / Dodany: 2016-10-14 18:44:19

Chciałbym jeździć tylko do używających sprzęt i ze zbliżającym się terminem kolejnego przeglądu sprzętu, czyli do kupujących środki ochrony roślin. Do tego jest tylko potrzebne prowadzenie i upublicznienie, „Rejestru kupujących środki ochrony roślin i ważności przeglądów sprzętu do ich stosowania”, o którym mowa w czwartym pomyśle.


Autor: Hubert / Dodany: 2016-10-14 05:22:08

Dla zmniejszenia emisji spalin samochodowych, przede wszystkim ustawowym obowiązkiem powinno być, aby w maksymalnym stopniu ograniczać nie potrzebne objazdy samochodami, zwłaszcza tam, gdzie można zastąpić je wcześniejszą łącznością telefoniczną lub internetową. Tam gdzie jest konieczny objazd to tylko pojazdami o najmniejszej emisji spalin. Instytucje publiczne będą musiały kupować samochody o jak najmniejszej uciążliwości dla środowiska - donosi "Dziennik Gazeta Prawna". Co powinno dotyczyć również takich firm jak moja, z "Rejestru przedsiębiorców wykonujących działalność w zakresie potwierdzania sprawności technicznej sprzętu przeznaczonego do stosowania środków ochrony roślin".