Serwis informacyjno-usługowy dla przedsiębiorcy

Głos przedsiębiorcy

Ograniczenie sprawozdawczości do GUS

2016-03-07 11:26:21 Pomysł jest w trakcie konsultacji wewnętrznych.
55
Głosów za: 59 Głosów przeciw: 4

Każdego roku przedsiębiorcy muszą wysyłać sterty dokumentów sprawozdawczych do GUS. To uciążliwy obowiązek, który już dawno należałoby znieść a przynajmniej ograniczyć. Dobrym pomysłem było zrobienie ankiety wśród przedsiębiorców dotyczącej najbardziej bezsensownych obowiązków informacyjnych, a jej wyniki wdrożyć w praktyce.

Dziękujemy za zgłoszenie pomysłu za pośrednictwem Głosu Przedsiębiorcy. W wyniku wstępnej weryfikacji uznaliśmy Twoją propozycję za zasadną. Z uwagi na skalę wymaganych zmian lub inne uwarunkowania, jej wprowadzenie w życie prawdopodobnie może nastąpić dopiero w późniejszym czasie. Przekażemy Twoją propozycję właściwym instytucjom odpowiedzialnym za obszar, którego ona dotyczy, a użytkownicy serwisu Głos Przedsiębiorcy będą mieli możliwość zapoznania się z nią oraz prowadzenia dyskusji na jej temat. Zachęcamy do dalszego korzystania z Głosu Przedsiębiorcy i zgłaszania kolejnych pomysłów, a także oceniania i komentowania pozostałych propozycji.

Komentarze

Autor: Konrad / Dodany: 2016-03-07 12:32:36

Co do zasady zgoda - niemniej dobrze zrobić to w porozumieniu z samym zainteresowanym czyli GUS, który ma ustawowe obowiązki sprawozdawcze, żeby nie wylać dziecka z kąpielą.


Autor: Paweł / Dodany: 2016-06-05 23:02:54

Ja jestem za tym, aby zinformatyzować wszelką biurokrację, ponieważ w tych czasach 90% spraw można załatwić przez internet, więc czemu z tego nie korzystać?


Autor: Tomasz / Dodany: 2016-08-21 15:16:55

Doskonały pomysł, aby pozbyć się przestarzałych biurokratycznych ustaleń, które na dzień dzisiejszy są naprawdę niepotrzebne. Znajdziemy tego bardzo dużo w naszym prawie.


Autor: Witold / Dodany: 2018-07-27 14:48:23

Tym bardziej powinny być z tego wyłączone firmy na książce przychodów i rozchodów. Ilość i jakość danych jakich oczekuje GUS jest dla małych firm z prostą księgowością dramatyczna.