Serwis informacyjno-usługowy dla przedsiębiorcy

Głos przedsiębiorcy

Płacenie podatku od wystawionej faktury, dopiero po otrzymaniu zapłaty.

13
Głosów za: 13 Głosów przeciw: 0

Płacenie podatku od faktury dopiero po jej rozliczeniu, ułatwiłoby życie przedsiębiorcom. Poza tym myślę że poprawiłaby się ściągalność płatności, ponieważ również Urząd Skarbowy byłby stratny na nierozliczonej fakturze i z pewnością by się o taką zapłatę upomniał do dłużnika, co prawdopodobnie byłoby świetną motywacją do płacenia faktur. W chwili obecnej podwójnie stratny jest przedsiębiorca. Raz nie dostaje zapłaty za wykonaną pracę. Dwa musi zapłacić VAT i podatek dochodowy od faktury którą wystawił.

Dziękujemy za zgłoszenie pomysłu za pośrednictwem Głosu Przedsiębiorcy. W wyniku wstępnej weryfikacji stwierdziliśmy, że realizacja Twojej propozycji może napotkać istotne trudności. Dzieje się tak najczęściej wtedy, gdy jej wprowadzenie w życie wymagałoby bardzo gruntownej przebudowy obecnie funkcjonującego porządku prawno-instytucjonalnego lub nie zawiera konkretnej propozycji zmian w prawie. Przekażemy jednak Twoją propozycję właściwym instytucjom odpowiedzialnym za obszar, której ona dotyczy, a użytkownicy serwisu Głos Przedsiębiorcy będą mieli możliwość zapoznania się z nią oraz prowadzenia dyskusji na jej temat. Zachęcamy do dalszego korzystania z Głosu Przedsiębiorcy i zgłaszania kolejnych pomysłów, a także oceniania i komentowania pozostałych propozycji.

Komentarze

Autor: Michał / Dodany: 2018-12-05 15:49:45

Popieram. Wiele firm z tego powodu upadło. Proponuję elastyczność. Dopuszczenie w przepisach prawea możliwości dogadania się z Urzędem Skarbowym w takiej sytuacji.


Autor: Waldemar / Dodany: 2019-10-03 16:54:23

Potwierdzam. Metoda kasowa przy płatności podatków jest dobrym pomysłem na wyeliminowaniu nieuczciwych kontrahentów którzy nie płaca swoich zobowiązań