Serwis informacyjno-usługowy dla przedsiębiorcy

Głos przedsiębiorcy

Publikacja nazwy skróconej w przeglądarce CEIDG

7
Głosów za: 8 Głosów przeciw: 1

Proszę o publikowanie poza nazwami pełnymi przedsiębiorstawa, również nazwy skrócone przedsiębiorstw. Często jest tak, iż przedsiębiorcy posługują się na szyldach i na pieczątkach nazwami skróconymi, co tylko utrudnia obrót gospodarczy i prowadzi do pewnych niejasności w fakturach i paragonach.

Dziękujemy za zgłoszenie pomysłu za pośrednictwem Głosu Przedsiębiorcy. W wyniku wstępnej analizy pozytywnie zweryfikowaliśmy go pod kątem merytorycznym. Będziemy konsultować Twoją propozycję z właściwymi instytucjami odpowiedzialnym za obszar, której ona dotyczy.

Komentarze

Autor: Łukasz / Dodany: 2019-10-28 20:37:10

Byłoby to też przydatne dla programów księgowych np. pełna nazwa firmy Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe Bud-Pol Jan Nowak i użytkownik ręcznie musi przepisać Bud-Pol do pola ze skróconą nazwą.


Autor: MAREK / Dodany: 2019-11-30 17:52:17

Informacja wpisywana w formularzu CEIDG-1 "nazwa skrócona" służy wyłącznie dla ZUS. Nie jest ujawniona w CEIDG. Postuluję likwidację nazwy skróconej, zwłaszcza, że należy posługiwać się NIP a w określonych sytuacjach REGON. Kodeks handlowy dopuszcza skrócanie nazw firm np. KOKA-OLA Spółka Mafijna na KOKA-OLA s.m. Przedsiębiorca powinien mieć możliwość dokonywania skrótów pod warunkiem podania przy skrócie numeru NIP/REGON/KRS. Spotkałem się z oszustami sprzedającymi "magiczne garnki" gdzie spotkanie prowadziła jedna osoba ale w umowach podawano F.H.U bez NIP. Później okazywało się, że pod jednym adresem mieści się pięć identycznych firm F.H.U. i nie wiadomo było, która to faktycznie była. Za brak Numeru na fakturze i umowie NIP powinna być sankcja rzędu 500-5000 zł.