Serwis informacyjno-usługowy dla przedsiębiorcy

Głos przedsiębiorcy

Uproszczenie przepisów podatkowych, bezpłatne czynności Urzędów Skarbowych

2018-11-13 09:35:37 Pomysł został odrzucony.
25
Głosów za: 27 Głosów przeciw: 2

Małe firmy nie stać na zatrudnianie prawników. Przepisy muszą być proste, napisane zrozumiałym językiem i ograniczać się maksymalnie do kilku stron. Nie mogą zawierać pułapek interpretacyjnych, a każda wątpliwość interpretacyjna z automatu powinna być rozstrzygana na korzyść podatnika. Żadne czynności wykonywane przez Urzędy Skarbowe nie mogą być płatne. Dostatecznie dużo płacimy w podatkach.

Dziękujemy za zgłoszenie pomysłu za pośrednictwem Głosu Przedsiębiorcy. Analiza pomysłu wskazuje, że nie będziemy mogli go wdrożyć. Zależy nam na pomysłach, które zawierają konkretne propozycje zmian w prawie, dotyczą prowadzenia działalności gospodarczej, koszty wprowadzenia ich w życie nie przewyższają aktualnych możliwości państwa i jest realna możliwość realizacji pomysłu w obecnych warunkach. Zachęcamy do dalszego korzystania z Głosu Przedsiębiorcy i zgłaszania kolejnych pomysłów, a także oceniania i komentowania pozostałych propozycji.

Komentarze

Autor: Przemysław / Dodany: 2016-08-24 09:22:11

Czy mogą Państwo wskazać czynności wykonywane przez US, które są odpłatne. Warto sporządzić listę i zweryfikować, które są pobierane przez US (np. zaświadczenie o niezaleganiu/stanie zaległości), a które przez samorządy (np. złożenie pełnomocnictwa)


Autor: Maciej / Dodany: 2018-11-13 14:30:39

Jaki jest sens zgłaszania pomysłów skoro bardzo prosty pomysł jak ten są odrzucane.