Serwis informacyjno-usługowy dla przedsiębiorcy

Głos przedsiębiorcy

Urzędy czynne w soboty

2016-03-04 20:16:21 Pomysł jest w trakcie konsultacji wewnętrznych.
22
Głosów za: 29 Głosów przeciw: 7

Często jedynym momentem, w którym mam czas załatwić sprawy związane z podatkami i ZUS są soboty. Urzędy skarbowe, ZUS-y - może trochę krócej niż w dni powszednie, ale powinny pracować w soboty.

Dziękujemy za zgłoszenie pomysłu za pośrednictwem Głosu Przedsiębiorcy. W wyniku wstępnej weryfikacji stwierdziliśmy, że realizacja Twojej propozycji może napotkać istotne trudności. Dzieje się tak najczęściej wtedy, gdy jej wprowadzenie w życie wymagałoby bardzo gruntownej przebudowy obecnie funkcjonującego porządku prawno-instytucjonalnego lub nie zawiera konkretnej propozycji zmian w prawie. Przekażemy jednak Twoją propozycję właściwym instytucjom odpowiedzialnym za obszar, której ona dotyczy, a użytkownicy serwisu Głos Przedsiębiorcy będą mieli możliwość zapoznania się z nią oraz prowadzenia dyskusji na jej temat. Zachęcamy do dalszego korzystania z Głosu Przedsiębiorcy i zgłaszania kolejnych pomysłów, a także oceniania i komentowania pozostałych propozycji.

Komentarze

Autor: Przemysław / Dodany: 2016-06-09 13:30:21

Należy zmienić godziny urzędowania na czas, kiedy normalny obywatel nie pracuje. Należy zmienić kanały komunikacji na elektroniczne i w radykalny sposób ograniczyć interwencję Państwa w podstawowe aspekty życia zwykłych obywateli. Soboty nie są rozwiązaniem.


Autor: Agnieszka / Dodany: 2016-06-09 17:53:35

Godziny pracy urzędów są kompletnie niedostosowane do potrzeb korzystających. Co z tego, ze niektóre urzędy są czynne w czwartek dwie godziny dłużej skoro już w piątek kończą pracę o godz. 13oo? Dla kogo urzędy są czynne od godziny 7.oo do godziny 10.oo. Rano do godziny 10.oo mało kto korzysta z usług urzędu. Przedsiębiorca musi zdążyć do urzędu do godz. 15oo ... urząd czynny od poniedziałku do piątku od 10oo do 18oo byłby dużym ułatwieniem nie tylko dla prowadzących działalność ale i dla pracowników którzy muszą wziąć wolne żeby coś załatwić w jakimkolwiek urzędzie ponieważ często do g. 16oo pracują. W sobotę niech każdy ma wolne. To zły pomysł z tą sobotą niech urzędy świadczą usługi wtedy kiedy potrzeba tych usług a nie kiedy im wygodnie.


Autor: Leszek / Dodany: 2019-02-07 12:04:59

Administracja powinna pracować w trybie 24/7