Serwis informacyjno-usługowy dla przedsiębiorcy

Głos przedsiębiorcy

Wprowadzić cenę urzędową za przegląd kas fiskalnych.

2018-11-13 10:24:45 Pomysł został odrzucony.
1
Głosów za: 1 Głosów przeciw: 0

OBO 43 – proponuję, wprowadzić cenę urzędową za przegląd kas fiskalnych, różną uzależnioną od regionów Polski i od tego czy kasa fiskalna jest montowana i wymagany jest dojazd serwisanta, czy kasa jest przenośna i dostarczana do siedziby serwisanta.

Dziękujemy za zgłoszenie pomysłu za pośrednictwem Głosu Przedsiębiorcy. Analiza pomysłu wskazuje, że nie będziemy mogli go wdrożyć. Zależy nam na pomysłach, które zawierają konkretne propozycje zmian w prawie, dotyczą prowadzenia działalności gospodarczej, koszty wprowadzenia ich w życie nie przewyższają aktualnych możliwości państwa i jest realna możliwość realizacji pomysłu w obecnych warunkach. Zachęcamy do dalszego korzystania z Głosu Przedsiębiorcy i zgłaszania kolejnych pomysłów, a także oceniania i komentowania pozostałych propozycji.

Komentarze

Autor: Hubert / Dodany: 2017-02-21 08:21:42

Obecnie serwisanci nie dopuszczają negocjacji ceny i nie ma możliwości zmiany serwisanta bez dodatkowych kosztów i ogromnych procedur z tym związanych. Od ustawowej zmiany ważności przeglądu technicznego kasy z jednego do dwóch lat, naciągacze serwisanci podnieśli cenę o sto procent, z 75 zł do 150 zł, tłumacząc, że płaci się za okres ważności, a nie za ich półgodzinną pracę. Nie dopuszczają przywożenia przenośnych kas do siebie. Region Warmińsko-Mazurski nie zaliczają do ściany wschodniej. Nie uwzględniają w cenie corocznego zawieszania działalności gospodarczej uwidocznionej w kasie fiskalnej.