Serwis informacyjno-usługowy dla przedsiębiorcy

Podatki przedsiębiorcy – przydatne informacje

Prawa i obowiązki podatnika, czynny żal, kontrole podatkowe, właściwość miejscowa urzędów skarbowych, inne informacje przydatne przy rozliczaniu podatków

Prowadzisz firmę i rozliczasz dochody z działalności z urzędem skarbowym? Sprawy związane z rozliczaniem podatków, szczególnie dla początkujących przedsiębiorców, mogą być skomplikowane. W tej sekcji znajdziesz przydatne informacje, które mogą okazać się przydatne przy rozliczaniu się z podatków i ich płaceniu.

Zobacz:

Jeśli masz pytania i wątpliwości dotyczące kwestii podatkowych, zachęcamy cię do skorzystania z pomocy. Masz kilka możliwości.

Krajowa Informacja Podatkowa

Jest to infolinia. Za jej pośrednictwem eksperci podatkowi odpowiedają na pytania dotyczące tematów związanych z podatkami, służbą celną czy interpretacją przepisów.

Czynna od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.00 do 18.00

  • z tel. stac.: 801 055 055
  • z tel. kom.: (22) 330 0330
  • z zagranicy.: +48 22 330 0330

Interpretacje podatkowe

Jeśli nie wiesz, czy na pewno stosujesz właściwie przepisy prawa podatkowego, to możesz poprosić Krajową Informację Skarbową o pomoc i dostać interpretację podatkową. Interpretacja może dotyczyć zarówno tych zdarzeń, które już się wydarzyły (stanów faktycznych), jak i zdarzeń, które dopiero planujesz (zdarzeń przyszłych).

Skorzystaj z bazy wydanych interpretacji. Być może w sprawie podobnej do twojej została już wydana interpretacja.

Portal podatkowy

Na stronie Portalu Podatkowego znajdziesz wiele przydatnych informacji na temat rozliczania podatków oraz formularze podatkowe.

Informacje dotyczą takich zagadnień, jak m.in.

e-Deklaracje

System e-Deklaracje umożliwia składanie deklaracji podatkowych przez internet

Dodatkowo, do twojej dyspozycji jest Centrum Pomocy biznes.gov.pl. Skorzystaj z pomocy naszych konsultantów w sprawach podatkowych

 

Dodatkowo, do twojej dyspozycji jest Centrum Pomocy biznes.gov.pl. Skorzystaj z pomocy naszych konsultantów w sprawach podatkowych

Czy ta strona była przydatna?