Usługi online Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego

Jeśli prowadzisz działalność w branży transportowej, interesującą dla Ciebie propozycją jest możliwość wysyłania wniosków online do Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego, w szczególności do Biura ds. Transportu Międzynarodowego. Wystarczy skorzystać z serwisu ewnioski.biznes.gov.pl.

Wnioski wysyłane drogą elektroniczną możesz podpisać profilem zaufanym (również z wykorzystaniem bankowości elektronicznej) albo podpisem kwalifikowanym. Możesz również przygotować wnioski do wydruku i złożyć je w urzędzie, wtedy podpis elektroniczny nie jest wymagany.

Ułatwieniem dla firm jest doręczenie kurierem zezwoleń na wykonywanie międzynarodowego transportu drogowego. Wystarczy wypełnić wniosek: FPK - Zgoda na przesłanie kurierem dokumentacji do wykonywania międzynarodowego transportu drogowego (przesyłki kurierskie są preferowaną przez GITD formą doręczania dokumentacji).

Pełna lista usług, które możesz zrealizować online

Transport rzeczy

Świadectwa kierowcy

Licencje

Zezwolenia

Zaświadczenia

Transport osób

Licencje

Zezwolenia

Zaświadczenia

Certyfikaty pojazdów

Dodatkowe informacje

Jeśli chcesz uzyskać kartę tachografową, więcej na ten temat dowiesz się więcej w artykule Karty tachografowe - jak złożyć wniosek?

Share Print