Serwis informacyjno-usługowy dla przedsiębiorcy

Usługi online Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego

Na Biznes.gov.pl możesz załatwić online wiele usług związanych z transportem, takich jak świadectwa kierowcy, zezwolenia, zaświadczenia, inne usługi GITD dla firm transportowych. Sprawdź, które wnioski możesz wysłać online

Jak wysyłać wnioski

Jeśli prowadzisz działalność w branży transportowej, interesującą propozycją jest możliwość wysyłania wniosków online do Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego, w szczególności do Biura ds. Transportu Międzynarodowego.

Wnioski wysyłane drogą elektroniczną możesz podpisać profilem zaufanym (również z wykorzystaniem bankowości elektronicznej) albo podpisem kwalifikowanym. Możesz również przygotować wnioski do wydruku i złożyć je w urzędzie, wtedy podpis elektroniczny nie jest wymagany.

Przeczytaj, jak załatwiać sprawy urzędowe i podpisywać dokumenty przez internet na biznes.gov.pl.

Ułatwieniem dla firm jest doręczenie kurierem zezwoleń na wykonywanie międzynarodowego transportu drogowego. Wystarczy wypełnić wniosek zgoda na przesłanie kurierem dokumentacji do wykonywania międzynarodowego transportu drogowego (FPK)

Transport rzeczy

Świadectwa kierowcy

Licencje

Zezwolenia

Zaświadczenia

Transport osób

Licencje

Zezwolenia

Zaświadczenia

Certyfikaty pojazdów

Portal nadzorowany jest przez Ministerstwo Rozwoju i Technologii. Partnerzy projektu: Sieć Badawcza Łukasiewicz - Poznański Instytut Technologiczny, Krajowa Izba Gospodarcza. Projekt jest współfinansowany z Programu Polska Cyfrowa ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego i jest kontynuacją projektu pt.: "Centralna Ewidencja i Informacja o Działalności Gospodarczej" finansowanego z Programu Innowacyjna Gospodarka oraz projektu "Uproszczenie i elektronizacja procedur" finansowanego z Programu Kapitał Ludzki.

Artykuły zamieszczone w serwisie GOV.PL, w których nie podajemy żadnych dodatkowych informacji na temat praw autorskich, należą do informacji publicznych i udostępniamy je bezpłatnie. Korzystanie z nich, niezależnie od celu i sposobu korzystania, nie wymaga zgody Ministerstwa. Dostępne są w ramach licencji Creative Commons Uznanie Autorstwa 3.0 Polska. Serwis Biznes.gov.pl używa plików cookies. Kontynuując przeglądanie naszej witryny bez zmiany ustawień przeglądarki, wyrażasz zgodę na użycie plików cookie. Zawsze możesz zmienić ustawienia przeglądarki i zablokować te pliki.