Serwis informacyjno-usługowy dla przedsiębiorcy

Krajowy punkt kontaktowy do spraw produktów

Chcesz wprowadzić towar do obrotu w którymś z krajów Unii Europejskiej – zacząć sprzedawać go na polskim rynku? Pamiętaj, że taki towar musi spełnić wymagania określone w przepisach.

Zapoznaj się z informacjami zamieszczonymi na Biznes.gov.pl, a jeśli nie znajdziesz odpowiedzi na swoje pytania, skontaktuj się z Punktem Kontaktowym do spraw Produktów – PCP: wyślij formularz z zapytaniem na adres mailowy: pcp@mrit.gov.pl. Odpowiedź otrzymasz w ciągu 15 dni roboczych.

PCP udzieli informacji o  przepisach i krajowych procedurach administracyjnych, które mają zastosowanie do danego towaru lub grupy towarów lub pomoże zidentyfikować organ właściwy dla tych towarów.

Informacje udzielane przez PCP są bezpłatne.  

Jeżeli chcesz dowiedzieć się, jak wprowadzić towar do obrotu w innym państwie, adres punktu kontaktowego do spraw produktów, który działa w tym państwie, znajdziesz na stronie Komisji Europejskiej.

Przeczytaj:

Masz inne zapytanie? Skontaktuj się z:

Portal nadzorowany jest przez Ministerstwo Rozwoju i Technologii. Partnerzy projektu: Sieć Badawcza Łukasiewicz - Poznański Instytut Technologiczny, Krajowa Izba Gospodarcza. Projekt jest współfinansowany z Programu Polska Cyfrowa ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego i jest kontynuacją projektu pt.: "Centralna Ewidencja i Informacja o Działalności Gospodarczej" finansowanego z Programu Innowacyjna Gospodarka oraz projektu "Uproszczenie i elektronizacja procedur" finansowanego z Programu Kapitał Ludzki.

Artykuły zamieszczone w serwisie GOV.PL, w których nie podajemy żadnych dodatkowych informacji na temat praw autorskich, należą do informacji publicznych i udostępniamy je bezpłatnie. Korzystanie z nich, niezależnie od celu i sposobu korzystania, nie wymaga zgody Ministerstwa. Dostępne są w ramach licencji Creative Commons Uznanie Autorstwa 3.0 Polska. Serwis Biznes.gov.pl używa plików cookies. Kontynuując przeglądanie naszej witryny bez zmiany ustawień przeglądarki, wyrażasz zgodę na użycie plików cookie. Zawsze możesz zmienić ustawienia przeglądarki i zablokować te pliki.