Serwis informacyjno-usługowy dla przedsiębiorcy

Co zrobić z kasą fiskalną w trakcie zawieszenia?

Zawiesiłeś działalność gospodarczą i nie wiesz co zrobić z kasą fiskalną? Nie musisz jej zamykać/likwidować. Nie musisz też składać wniosku o wyrejestrowania urządzenia z ewidencji powadzonej przez Urząd Skarbowy. Możesz dalej ją mieć, a po wznowieniu działalności ponownie używać tej samej kasy.

Pamiętaj! Gdy Twoja działalność jest zawieszona, nie tracisz możliwości korzystania z kasy fiskalnej. Musisz jednak dokonywać terminowych przeglądów technicznych i przechowywać książkę kasy.

Uwaga! W trakcie zawieszenia działalności wpisanej do CEIDG, jeżeli nie dokonywałeś sprzedaży ewidencjonowanej na kasie fiskalnej, nie robisz raportów dobowych ani miesięcznych. Oznacza to, że nie musisz robić tzw. „pustych" raportów. 

Jeżeli w trakcie zawieszenia działalności gospodarczej sprzedasz osobie fizycznej lub rolnikowi ryczałtowemu przedmioty majątku firmy lub środki trwałe, to musisz zaewidencjonować tą transakcję na kasie fiskalnej i zrobić raport dzienny, a następnie miesięczny. W przypadku sprzedaży innym podmiotom wystawiasz fakturę.

Czy ta strona była przydatna?