Formy prowadzenia działalności gospodarczej

Jeżeli rejestrujesz działalność gospodarczą, masz do wyboru wiele form prawnych. Najpopularniejsze z nich to: działalność jednoosobowa i spółka z ograniczoną odpowiedzialnością (dowiedz się więcej).

Wybierz interesujący Cię rodzaj firmy i dowiedz się, jak ją założyć.

Jeśli nie wiesz, jaki rodzaj firmy wybrać, zapoznaj się z ogólnymi informacjami na temat rodzajów spółek.

Jeśli potrzebujesz bardziej szczegółowych informacji, udostępniliśmy Ci interaktywny poradnik – Rejestracja działalności gospodarczej.

Cudzoziemcy, w tym obywatele UE

Jeżeli jesteś obywatelem innego kraju UE, możesz zarejestrować w Polsce działalność na takich samych zasadach jak obywatele naszego kraju.

Jeżeli jesteś obywatelem UE i masz już zarejestrowaną działalność w swoim kraju, w Polsce możesz świadczyć usługi przez oddział swojego przedsiębiorstwa lub na zasadzie czasowego transgranicznego świadczenia usług.

Podejmujesz analogiczne działania, jeżeli jesteś obywatelem Polski i masz zarejestrowaną działalność w innym kraju UE.

Jeżeli jesteś cudzoziemcem spoza UE, w zależności od kraju pochodzenia, możliwość rejestracji działalności może być ograniczona. Tak, jak w przypadku obywateli UE, jeżeli masz zarejestrowaną działalność w kraju ojczystym, w Polsce możesz działać przez oddział swojego przedsiębiorstwa.

Jeżeli jesteś cudzoziemcem i chesz wiedzieć więcej na temat zakładania i prowadzenia działalności gospodarczej w Polsce, zapoznaj się z informacjami w dziale Cudzoziemcy.

Udostępnij Wydrukuj

Czy ta strona była przydatna?

Tak | Trochę | Nie