Przed rozpoczęciem Przed rozpoczęciem
Zakładam firmę Zakładam firmę
Rozliczam podatki Rozliczam podatki
Ubezpieczam się Ubezpieczam się
Prowadzę firmę Prowadzę firmę
Zamykam firmę Zamykam firmę

Formy prowadzenia działalności gospodarczej

Jeżeli rejestrujesz działalność gospodarczą, masz do wyboru wiele form prawnych. Najpopularniejsze z nich to: działalność jednoosobowa i spółka z ograniczoną odpowiedzialnością (dowiedz się więcej).

Wybierz interesujący Cię rodzaj firmy i dowiedz się, jak ją założyć.

Jeśli nie wiesz, jaki rodzaj firmy wybrać, zapoznaj się z ogólnymi informacjami na temat rodzajów spółek.

Jeśli potrzebujesz bardziej szczegółowych informacji, udostępniliśmy Ci interaktywny poradnik – Rejestracja działalności gospodarczej.

Cudzoziemcy, w tym obywatele UE

Jeżeli jesteś obywatelem innego kraju UE, możesz zarejestrować w Polsce działalność na takich samych zasadach jak obywatele naszego kraju.

Jeżeli jesteś obywatelem UE i masz już zarejestrowaną działalność w swoim kraju, w Polsce możesz świadczyć usługi przez oddział swojego przedsiębiorstwa lub na zasadzie czasowego transgranicznego świadczenia usług.

Podejmujesz analogiczne działania, jeżeli jesteś obywatelem Polski i masz zarejestrowaną działalność w innym kraju UE.

Jeżeli jesteś cudzoziemcem spoza UE, w zależności od kraju pochodzenia, możliwość rejestracji działalności może być ograniczona. Tak, jak w przypadku obywateli UE, jeżeli masz zarejestrowaną działalność w kraju ojczystym, w Polsce możesz działać przez oddział swojego przedsiębiorstwa.

Jeżeli jesteś cudzoziemcem i chesz wiedzieć więcej na temat zakładania i prowadzenia działalności gospodarczej w Polsce, zapoznaj się z informacjami w dziale Cudzoziemcy.

Udostępnij Wydrukuj

Czy ta strona była przydatna?

Tak | Trochę | Nie